Přidejte do svého života pohyb a zbavte se přebytečných kilogramů

0
793

Zbavit se účinně přebytečných kilogramů je pro mnoho z nás velmi náročné. Nikdo nechce slyšet o tom, že potřebných 20 kg shodíte za půl roku možná za rok. Všichni chceme rychlé výsledky, jinak upadá i naše motivace.

K tomu, aby k tomuto výsledku nedocházelo, bychom měli zapojit cvičení, které naučí tělo se hýbat s radostí. Díky tomu najdete pro každý den způsob, jak se dostat do kondice a časem i shodit pár kil. Nehledě na to, že do změn byste se měli pouštět jen a pouze kvůli sobě, ne proto, že pár nevychovanců po vás pokřikovalo. To se dnes děje často, ale to zase mluví za špatnou výchovu! Nyní se podíváme na to, jak se tedy zbavit pár kil.

Dejte sbohem všem drastickým myšlenkám na hubnutí

Hubnutí nemůžete brát jako jednorázovou akci, která vydrží věčně. Jde o dlouhodobý proces, který vám klidně zabere i roky. Proto, aby vám vaše vysněná postava vydržela co nejdéle, je potřeba zaměřit dlouhodobě pozornost na pohyb a stravování. Z toho důvodu jsou drastické procesy k ničemu. Mezi ně se řadí půsty, hladovění a diety bez živin.

S touto metodou sice zhubnete 5 nebo 10 kg, ale zaděláváte si na velké problémy. A jednak jojo efekt nenastoupí jako u většiny lidí, ale bude mnohem horší. Proto než začnete hubnout, zamyslete se nad tím, jak hubnete.

Než začnete cvičit, přeberte si hodnoty i v hlavě

Klidně si sedněte do tureckého sedu a před zrcadlo a všímejte si křivek a řekněte si – „Jaká je ideální hmotnost?“. Připusťte si, že půjde o radikální změnu vizáže, a že proto bude muset hodně udělat. Nemyslete na neúspěch, pouze mozek připravte na malé krůčky, které vás zaručeně dovedou k úspěchu. Hubnutí je záležitostí i mysli, nejen fyzičky.

Nemusíte se ihned smířit s tím, že byste jedli jinak. Pro začátek si chystejte na svačinu jablko, banán hrozny nebo něco podobného namísto chleba se salámem. Nebo vynechejte smažená jídla a sladké nápoje a nahraďte je vodou s trochou sirupu a vařené jídlo se zeleninou. Samozřejmě, že svoje bývalá jídla také zařaďte do jídelníčku, ale v menším množství.

A co se týká pohybu, tak nejjednodušší, s čím se dá začít je chození po městě. Případně přibalte i trekové hole, čímž zapojíte větší část těla do pohybu. Pokud jste odpůrcem cvičení, tak si vymyslete aktivity, které můžete dělat s rodinou a přáteli (tenis, brusle, kolo a atd.)

Při hubnutí neočekávejte vysoké nároky, zaměřte se na to, co pomáhá!

Na začátku každý očekává, že když něco změníte, tak se projeví výsledky hned. Ale tak to přátelé opravdu nefunguje. Ale pro lepší výsledky se zaměřte na tyto body:

  • Zmenšujte porce jídla
  • Podporujte tělo v pohybunapříklad jízdou na koloběžce
  • Pijte vodu, maximálně s trochou sirupu
  • Do obchodu nechoďte s prázdným žaludkem
  • Přestaňte bezmyšlenkovitě jíst sladkosti při filmu
  • Jídlo si do práce a do školy nekupujte po cestě, ale z domu
  • Snažte se mít mnohem menší příjem kalorií než výdej

Pochopte mantru, že bez pohybu nedojde k uvolnění energie

Jistě, tím že začnete s jídelníčkem určitě nějaká ta kila do začátku shodíte, ale tím se připravíte i o svaly. Aby k tomu nedošlo, je potřeba se trochu pohnout. A jak je známo, svalová hmota pomáhá k rychlejšímu spalování tuků. Pravidelný pohyb je důležitý pro funkci mozku, který zároveň produkuje hormony. Vy tak budete po pohybu šťastnější a svěžejší. A nemusíte ani chodit do posilovny, kde se nám tělnatým lidem posmívají.

Stačí si doma z nábytku udělat cvičební pomůcky. O futra si protáhnete ruce, o nižší skříňky si protáhnete třísla, lýtka a celkové nohy. Zeď využijete podporu ke stojce, no a o kraj postele si prohnete páteř. Vidíte, a tak to se dá pokračovat! Je to snadné.

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here