Léto se blíží, většina z nás vyráží k vodě během prázdninových měsíců. A každým rokem se opakuje ta známá motivace  –  zhubnout do plavek, aby tělo mohlo být bez uzardění vystaveno slunečním paprskům na koupališti, u rybníka nebo na pláži v Chorvatsku.

Co byste měli o hubnutí a přibírání na váze vědět

V mládí se s úpravou váhy vyrovná většinou organismus lépe než v pozdějším věku. Jen nesmí sklouznout k nějakým chorobným návykům, které vedou až ke vzniku psychického problému a odmítání jídla vůbec. Škodlivé jsou i jednostranné drastické diety, při nichž sice může jít váha rychle dolů, ale tělo se brzy ozve a žádá si mnohem víc a samé sladké, tučné a nezdravé potraviny. Velmi rychle se pak váha vyhoupne zpět nahoru, často ještě výš než před dietou.

Jak hubnout zdravě

Lidský organismus potřebuje řadu živin ke svému správnému fungování. Pokud mu je dodáme, nebudeme mít chutě na sladké, slané, tučné atd. a nebudeme mít hlad. Současné potraviny většinou neobsahují dostatek vitamínů, minerálů, enzymů, prostě výživných látek, je třeba na to myslet a k jídlu je co nejčastěji podávat ve formě syrové zeliny a ovoce, zelených bylinek, semínek a ořechů. Je spousta superpotravin, které tyto látky obsahují ve velkém množství. Jednodušeji se dají vitamíny a minerály přidat v potravinových doplňcích stravy. Doplňky pomohou vašemu tělu lépe strávit tuky a cukry. Naše buňky si tak udrží citlivost na inzulín. Problémy s váhou mají totiž na svědomí hormony. K hubnutí patří také dostatek pohybu, vyhýbání se stresu, dostatek spánku, které udržují hormony v rovnováze.

Změňte svůj životní styl

S prodlužujícími se dny, zvyšujícími se teplotami, čerstvými potravinami a rostlinami se mění životní rytmus a styl mnohem lépe, radostněji a tak nějak přirozeně. Svěží jarní vzduch nás láká k procházkám. (Není nutné se hned zřídit ve fitku a pak toho zase nechat.) V přírodě taky najdeme rostliny, které se dají zkonzumovat (pozor, vždy je nutná dobrá znalost!) a tělo osvěžit. Sluneční paprsky dodají více energie k pohybu a podpoří psychiku. Svět bude krásnější a voňavější. Sami sebe pak uvidíme v lepším světle a budeme se mít rádi, což je důležitý předpoklad k přijetí vlastního těla.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here