Vyzkoušejte populární low carb dietu

0
3103

Hledáte účinnou dietu, díky níž rychle shodíte kila a zároveň podpoříte své zdraví? Vsaďte na dnes velmi populární low carb dietu. Je založená na stravě s nízkým obsahem sacharidů. Cesta za zdravějším a štíhlejším tělem může začít.

Jak správně dodržovat low carb dietu?

Princip low carb diety je založen na systému „málo cukrů, hodně tuků“. Dbejte nejen na snížení sacharidů, ale rovněž je třeba doplnit zdravé tuky. Přijde vám divné, že ke snížení váhy jsou prospěšné tuky? Ty vaše tělo přece potřebuje, z opravdu zdravých tuků (v oříšcích, mase, vejcích apod.) v bio kvalitě si bere energii a zpracovává ji. Ovšem chuť po sacharidech je často vyvolávána uměle. Například čokoláda nebo hamburger z fastfoodu (smažené maso v bílém pečivu) – své chutě rychle zaženete, ale za chvíli budete mít zase hlad a rychle ztratíte energii. Proto jsou tuky pro tělo přínosnější než cukry (i ty ovšem zcela nezavrhujte). Z dalších tělu prospěšných látek se nabízí bílkoviny. Ty dodávejte tělu ve vyvážené formě a v podobě živočišné. Příklady správných potravin si představíme níže.

Vhodné potraviny u low carb diety

Než vám vysvětlíme principy, které dodržuje low carb dieta, jistě vás zajímá především, jaké potraviny si budete moct dopřát a čeho se budete muset vzdát. Podstatná je zejména kvalita. Zapomeňte na chemicky upravované potraviny, ideální jsou ty v bio kvalitě nebo přímo od farmářů. Konkrétně si dopřávejte zeleninu, maso (i slaninu), vejce, sýry (tučné), jogurty a skvělé jsou ořechy, které můžete mlsat ke svačince. Vzdejte se pečiva a klasických příloh, jako jsou brambory, těstoviny, rýže, samozřejmě vhodné nejsou ani sladkosti a alkohol.

Výhody a nevýhody low carb diety

Pro mnohé je tento typ stravování kontroverzní právě kvůli příjmu tučných jídel. Nabízí se tedy otázka, jestli je to opravdu tak škodlivé, nebo vliv tuků přeceňujeme? Jestli se rozhodnete vyzkoušet tuto dietu – a zde si dovolíme poznámku, že se spíš než o dietu jedná o dlouhodobý způsob stravování -, určitě byste se měli předně poradit s lékařem. Low carb příliš nesvědčí těm, kteří mají potíže s trávením tuků. Rovněž se nedoporučuje dělat takové náročné změny těhotným a kojícím ženám. Pak tu máme skupinu těch, u nichž jsou omezení na rozhraní. Cukrovkáři. Jim může low carb pomoci, protože nízkosacharidová dieta se snížením obsahu cukrů se logicky jeví jako vhodná alternativa k dietě i diabetu. Nový styl stravování sedne samozřejmě těm, kteří trpí nadváhou, a také těm, kteří mají nekontrolovatelnou závislost na sladkém. Jestli se vám během dne stává, že vám dochází energie a často pociťujete kručení v břiše, správně vyvážená strava dle principu low carb vám dodá sílu. Její účinnost si ale musí vyzkoušet každý sám.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here