Zapomeňte na drastické diety! Změňte životní styl

0
2601

Diety. Téma, které na nás útočí ze všech stran. Jak moc jsou ale účinné? Pokud chcete zhubnout zdravě a především dlouhodobě, pak se rozlučte se všemi jednorázovými dietami, které sice zaručují rychlý účinek, ale zároveň i obávaný jojo efekt. K dokonalému výsledku nejvíce pomůže překopat celý životní styl. Nemusíte se toho ale nutně bát.

Přirozená regulace bez jojo efektu

Jak na to? Základem je pestrý jídelníček, pohyb a dostatek tekutin. Stravu je dobré si rozložit rovnoměrně po celý den a přejídání je tabu. Dopřejte si každý den vydatnou snídaní, která vás příjemně nakopne do nového dne, a kromě oběda a večeře si den zpestřete i dvěma svačinami.

Tekutiny doplňujte ve formě čisté vody, kterou si můžete dochutit například citronem nebo mátou. Kromě vody se do pitného režimu počítají i čaje. Sladké limonády omezte na minimum, ideálně je zcela vynechte. Co se týče pohybu, ze začátku postačí chůze – nejpřirozenější pohyb pro naše tělo, kterým rozhodně nic nezkazíte. Časem můžete přidat běh nebo jiný druh sportu.

Dokonalý pomocník při regulaci váhy

Nevíte si rady, jak sestavit správný jídelníček a zjistit svůj kalorický výdej a příjem? S tím vším vám pomůžou kalorické tabulky, díky kterým jednoduše zjistíte, jaké jídlo jíte a jakým směrem je třeba stravu upravit.

Jíte hodně zeleniny a přesto nehubnete? Problém může být v nedostatku bílkovin! Když už se rozhodnete změnit svůj životní styl, naučte se jíst taková jídla, která budou vyhovovat vašemu dennímu příjmu, a zároveň si na nich pochutnáte.

Důležitým pravidlem u hubnutí je nehladovět a nebýt ve stresu.  

Rychlá, levná a lahodná svačinka

Pravidlo pěti jídel za den slyšeli asi všichni. Ale ne každý má čas na přípravu svačin. Ty můžete snadno vyřešit například ovocem, nebo dokonce vynikajícím smoothie.

Připravit si ho můžete levně i sami doma. Mrkněte na smoothie recepty a nechte se přesvědčit. Kromě výborné svačinky do těla dostane i spoustu vitamínů.

Zhubněte jen to, co chcete – tuk

Pokud chcete hubnutí trochu uspíšit, pomůže keto dieta. V čem spočívá její kouzlo? Jedná se o proteinovou dietu se sníženým obsahem cukrů a zároveň zvýšeným obsahem bílkovin. Díky tomu se docílí zdravého a přirozeného spalování tuků, aniž by docházelo ke ztrátě svalové hmoty.

Nejlepšího výsledku se dosáhne kombinací keto diety s běžnými jídly. Ketonová dieta a vyvážená, pravidelná strava já zárukou pohodového hubnutí.

S hubnutím vám mohou pomoci i klasické lékárny. Své tělo můžete očistit například bylinnými čaji či kapkami, které jsou na přírodní bázi. Podpoříte tím celý proces regulace váhy a vyplavíte z těla mnoho škodlivin.

Jak se cítit a vypadat dobře v kostce

  • Dodržujte pitný režim
  • Jezte 5x denně
  • Mějte vyvážený jídelníček, pomůžou vám kalorické tabulky
  • Omezte cukry a nezdravé tuky, jsou to největší nepřátelé pro tělo i mysl
  • Základní vzoreček pro hubnutí = kalorický výdej > kalorický příjem
  • A nakonec – mějte se rádi a často se usmívejte, s dobrou náladou jde vše lépe

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here