Víte, v čem spočívá psychosomatika?

0
2069

Nemoc nikdy nepřichází z nenadání. V našem těle si ji pěstujeme po dlouhá léta a neustále dostáváme upozornění na to, že je něco špatně. Velmi často si však těchto drobných upozornění nevšímáme. Přečtěte si, co vám může psychosomatika prozradit.

Obsah článku

Psychosomatika je velmi cenná

Pokud jste již někdy navštívili terapii celostní medicíny, možná jste princip psychosomatiky objevili. Na terapii přijdete třeba s bolestí v bedrech a dozvíte se, že váš problém pochází z oslabení ledvin a horkosti srdce a jater. Příčina bolesti zad tak má psychický původ, a to chladný vztah k sobě samému a nadřazení systému nad sebe. A právě to je psychosomatika. Bolí vás záda a řeší se vztah, který sami k sobě chováte.

Psychosomatika v praxi

Problematiku psychosomatiky si nyní vysvětlíme na příkladu z běžného života. Představte si ženu, která se dlouhodobě potýká s bolestí zad v oblasti beder, která souvisí s nedostatečností ledvin. Tato bolest přitom velmi často vzniká ve chvíli, kdy pro člověka již nemá smysl to, co dělá. Ale přesto to dělá dál.

Například právě tato žena, která se „nutně musí“ o celou domácnost postarat sama. Dělá to i přesto, že děti jsou již velké a manžel již není tak pracovně vytížený jako v minulosti. Pokud by mu to jeho žena dovolila, dokázal by se s přehledem postarat o celou domácnost sám. A ona by se mezitím mohla začít seberealizovat.

To se však neděje. Nabyla totiž přesvědčení, že její hodnota spočívá pouze v zajišťování chodu domácnosti. Nedělá ji to spokojenou, dělá to pouze ze zvyku. Každý den se do toho musí nutit a postupem času z toho vznikne právě nedostatečnost ledvin spojená s horkostí srdce a jater. To se kromě bolesti zad projeví i únavou a povrchním spánkem.

Vždy řešte příčinu

Pokud budete při zdravotních potížích řešit až fyzický problém, velmi pravděpodobně se ve vašem životě nic nezmění. Každý fyzický problém má původ v psychice. Tělo s námi komunikuje a odráží to, jak se náš organizmus právě cítí. Radí nám tak, na co přesně bychom se měli zaměřit a co bychom měli řešit.

Další informace z oblasti alternativní medicíny najdete na www.netradicni-medicina.cz.

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here