Středomořská kuchyně a zázračný olivový olej

0
455

Chcete zažít skvělou dovolenou? Pojeďte s CK Blue Style do některé ze středomořských destinací a pochutnejte si na místní vynikající a zdravé kuchyni.

Řecko, Turecko a Itálie, tři středomořské destinace s opravdu výtečnou a zdravou kuchyní, kterou můžete ochutnat během své dovolené. Všechny tři země v rámci svých pokrmů používají čerstvé a často místní suroviny, mezi které patří ovoce a zelenina, luštěniny, ryby a mořské plody, olivy, mandle, ořechy, bylinky a hlavně olivový olej, označovaný někdy jako tekuté zlato.

Olivovník má původ v Řecku a jeho plody byly považovány za božský produkt. Jistě víte, že máme olivy černé a zelené, které se používají nejen k výrobě olivového oleje nebo jako surovina do jídel, ale také v kosmetice.

Ten nejkvalitnější olivový olej se lisuje z oliv za studena bez jakékoli tepelné úpravy. Přínos pro zdravý je nemalý, olivový olej pomáhá snižovat cholesterol, obsahuje značné množství vitamínu E, je známý jako antioxidant a skvělý pomocník při hubnutí.

Samozřejmě ve středomořské kuchyni najdete i jídla z masa, zejména z jehněčího a drůbežího, mléčné výrobky jako jsou sýry nebo řecký jogurt často podávaný s medem a ořechy. I nápoje bývají zdravé, samozřejmě je však potřeba je stejně jako jídlo konzumovat s mírou. Vychutnat si můžete šťávu z čerstvého ovoce, mátový čaj, kvalitní kávu a sem tam neškodí dát si skleničku dobrého vína.

Jídlo je potřeba sníst v klidu a pomalu, vychutnat si každé sousto a nepřejídat se. Taková je kuchyně a stravování ve středomoří a vy si zde můžete užít opravdu příjemnou a zdravou dovolenou.

Řecko vám nabídne pohodovou atmosféru a překrásná místa ať už na pevnině nebo některém ze svých ostrovů. Z pokrmů se můžete těšit na tradiční tzatziki, gyros, souvlaki, musaku, čerstvou zeleninu a ryby, řecký jogurt s medem a ořechy a šťavnaté čerstvé ovoce.

Turecko je země na pomezí dvou kontinentů a i místní kuchyně je směsicí pokrmů a tradic několika národů. Turecká jídla jsou velmi zdravé a chuťově výrazná. Čerstvé saláty jsou součástí skoro každého hlavního chodu a k tradičním pokrmům patří například kebab a kofte. Z nápojů musíte určitě ochutnat silný a vydatně slazený čaj nebo tak zvaný ajran, směs jogurtu a vody. Stejně jako v Řecku zde strávíte příjemné chvíle, ať už na pláži, v přírodě, nebo při poznávání místních památek.

Italská kuchyně je nepochybně jednou z nejoblíbenějších na světě. I v Itálii hraje významnou roli olivový olej, který se používá v rámci přípravy mnoha pokrmů. Těstoviny, pizza, rizoto, ryby, mořské plody – to vše připravené z čerstvých surovin je prostě delikatesa. Příprava tradiční neapolské pizzy je dokonce součástí Seznamu světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO, takže určitě stojí za ochutnání. Itálie nabízí odpočinek na krásných plážích, ale i aktivní dovolenou strávenou výlety a poznáváním památek nebo sportem.

Poznejte s CK Blue Style středomoří a zažijte zde v některé z nabízených destinací nezapomenutelnou a zdravou dovolenou, za kterou vám vaše tělo poděkuje. Odpočívejte, sportujte, jezte zdravě a užijte si svůj zájezd naplno!

Zdroj fotografií: Shutterstock.com

 

 

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here