Maca peruánská je světoznámá superpotravina

0
619

Maca je rostlina pěstovaná v peruánských Andách, přičemž se současně jedná o nedílnou součást peruánské kuchyně. Pokrmům propůjčuje svou zemitou chuť, často se kořen rozemele na prášek, a ten se potom přidává do koktejlů i dalších jídel. V následujících řádcích vám představíme přednosti rostliny, která je v dnešní době známá po celém světě.

Libido

Podle mnohých studií maca peruánská pomáhá zlepšovat libido. Snižuje také riziko sexuálních dysfunkcí u žen po menopauze i erektilní dysfunkce u mužů.

Energie a vytrvalost

U sportovců a kulturistů je maca ve formě potravinového doplňku velice oblíbená, neboť zvyšuje energii a výkonnost.

Plodnost

Kořen má slibné účinky i v případě neplodnosti, především však u mužů, protože může zvyšovat kvalitu spermatu.

Nálada

Vzhledem k tomu, že maca červená obsahuje flavonoidy, o nichž se předpokládá, že zlepšují náladu a snižují úzkost. Maca tedy může snižovat i příznaky deprese.

Krevní tlak i pokožka

Maca peruánská může pomáhat snížit krevní tlak. V neposlední řadě má pozitivní dopad na pokožku jako takovou, protože přispívá k ochraně pleti před UV zářením.

Boj proti volným radikálům

Maca podporuje přirozené antioxidanty v těle, jako jsou glutathion a superoxiddismutáza. Antioxidanty pomáhají bojovat proti volným radikálům, jež mohou poškozovat buňky v těle.

Menopauza

Současně nesmíme zapomenout na ženy v menopauze. Maca může napomáhat vyrovnávání hladiny hormonu estrogenu. Během takzvané perimenopauzy, což je fáze předtím, než žena dosáhne menopauzy, hladina estrogenu kolísá, což se projevuje zejména na náladách. Po menopauze zase dochází k návalům horka a nočnímu pocení. Maca peruánská však může být řešením.

Investujte do kvalitního doplňku stravy. Budete nadmíru spokojení s výsledky, které se díky pravidelnému užívání projeví brzy.

 

4/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here