Jste nervózní ze svých finančních závazků? Stres pomůže eliminovat také zdravá výživa

0
1278

Půjčili jste si peníze, ale postupem času zjišťujete, že to byla chyba? Zvolili jste špatnou společnost, příliš vysokou splátku a teď máte problémy se splácením nebo jste si napůjčovali u více společností a nemáte z čeho splácet? Všechny tyto problémy nás dostávají do stresových situací. Stres škodí našemu psychickému i fyzickému zdraví. Je potřeba jej včas eliminovat.

Jak eliminovat stres?

Stresu je potřeba se zbavit nebo jej alespoň snížit na minimu. Co vám pomůže?

Zdravá strava

Krokem ke snížení stresu je zdravá strava. Je potřeba se stravovat pravidelně. Důležitým základem je snídaně. Tou bychom měli začít každý den. Nezapomínejte mezi hlavními jídly také na malé svačiny. Ovoce jezte pouze dopoledne, odpoledne je už příliš těžké. Vyměňte bílé pečivo za tmavé, dopřejte si ryby, kuřecí maso a dostatek zeleniny. Rovněž je potřeba pít dostatečné množství tekutin. Pokud si s jídelníčkem nevíte rady, najděte si odborníka, který vám sestaví jídelníček na míru, případně sestaví dietní plán.

Změna režimu

Pracujete od nevidím do nevidím? Chyba i neustálá práce má vliv na vysokou míru stresu. Rozdělte si pracovní dobu tak, abyste si našli čas také na sport. V sobotu odpoledne vytáhněte kolo, přes týden si dopřejte alespoň hodinku denně jízdu na kolečkových bruslích nebo začněte běhat.

Vyřešte svou finanční situaci

Je vašim největším problémem finanční situace? Je potřeba ji vyřešit. Pokud si chcete půjčit peníze, pak je rozhodně nejvýhodnějším řešením nabídka bank a jejich bankovní půjčky. Vždy jednotlivé nabídky bank či nebankovních poskytovatelů půjček mezi sebou porovnávejte a vyberte si s rozumem. Pokud už si musíte půjčit, tak raději volte menší částky, u kterých máte jistotu, že je zvládnete řádně splatit. Menší částku můžete vyřešit pomocí rychlé půjčky s nulovým úrokem. U vyšších částek využijte nabídky bank. V případě, že už jste si peníze půjčili a máte problém se splácením, můžete svou finanční situaci vyřešit pomocí několika variant:

Konsolidace

Máte- li velké množství půjček a nezbývají vám peníze na život? Pak je vhodné využít možnosti konsolidace. Snížit tak můžete své splátky až o několik tisíc korun. Rovněž se prodlouží doba splatnosti, často se sníží i úroky. Konsolidace spočívá v převedení několika půjček do jedné splátky. Podmínkou však je nemít po splatnosti půjčky více, než 30 dnů.

Vytvářejte si úspory

I když máte jen menší příjmy, vytvářejte si úspory na horší časy. I menší odkládaná částka vám pomůže v případě, že potřebujete novou lednici nebo zaplatit nečekané výdaje.

Refinancujte

Máte příliš vysoké splátky či drahou půjčku? Převeďte si ji do jiné banky a refinancujte. Dostanete se tak na mnohem nižší splátku a výhodnější podmínky. Refinancování vám umožní ušetřit až tisíce korun.

Nepůjčujte si na věci krátkodobé spotřeby

Abyste si ušetřili zdraví a nestresovali se, nepůjčujte si na nový mobil, dovolenou či oblečení, zkrátka věci, které přestanete užívat dříve, než je splatíte. Odborníci radí, že nejlepším řešením je půjčit si pouze na pořízení bydlení, případně jeho rekonstrukci. I zde je však vhodné mít nějaké finanční rezervy a jednotlivé produkty mezi sebou porovnávat. Rozhodně si nepůjčujte peníze na splátku jiné půjčky. Dostanete se do dluhové pasti, ze které je jen velmi těžká cesta ven.

Stres je velká zátěž pro člověka a moderní doba nás nutí žít prakticky pořád ve stresu. Pomocí zdravé stravy stresové situace můžete snížit. Při půjčování peněz přemýšlejte, zvažte, zda skutečně půjčku potřebujete. Jen tak předejdete v budoucnu mnoha problémům.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here