Chcete po svátcích shodit pár kilo? Vařte zdravěji

0
737

Užívali jste si o svátcích plno dobrot a teď přemýšlíte, jak shodit nabraná kila nebo jak vařit alespoň o něco zdravěji? Máme pro vás pár rad a tipů.

Ať už jsou Vánoce, Silvestr nebo třeba Velikonoce, vždy jde o svátky, kdy se stoly prohýbají pod navařenými dobrotami a řada z nás nemá to srdce říct „NE“ všem těm lákadlům. Po svátcích ale přicházejí výčitky a snaha nasměrovat své stravování tím lepším směrem.

Pokud se nechcete vrhnout do extrémních změn a překopat svůj jídelníček od A do Z, máme pro vás pár nápadů, jak stravování upravit pomocí pár jednoduchých fíglů. Na pomoc si vezměte kuchyňské a domácí potřeby z obchodu nebo e-shopu Domácí potřeby Franta, se kterými bude vaše vaření zdravější i snadnější.

Obsah článku

1) Vyhněte se uzeninám plných „éček“

Dnes už ví snad každý, že uzeniny nejsou zdravé, zejména kvůli vysokému obsahu tuků, dusitanů a soli. Pokud máte šunku rádi, ale zároveň vám jde o vaše zdraví, vyzkoušejte si připravit šunku sami. Domácí šunkovar je na to ideální, protože si sami určíte, co bude šunka obsahovat. Výroba domácí šunky v šunkovaru není nijak složitá. Vyzkoušet můžete nerezový šunkovar Orion s teploměrem, ve kterém můžete připravit 1-1,2 kg masa. Další skvělé tipy na výrobu domácích potravin naleznete ve článku ZDE

2) Snižte množství tuku při vaření

Tuk k životu potřebujeme, ale jeho nadměrná spotřeba může vést k vyššímu riziku vzniku diabetu, infarktu nebo mrtvice. Proto je vhodné si spotřebu tuku hlídat a tam, kde to jde jeho spotřebu omezit. Výborným prostředkem může být používání grilovacích pánví s nepřilnavým povrchem, na které stačí při vaření použít jen velmi malé množství tuku. Pánve Tefal CHEF jsou k tomuto účelu jako stvořené. Nejen, že si můžete vybrat z několika rozměrů pánví (pánev Tefal můžete mít s rozměrem 24–28 cm), ale speciální nepřilnavý povrch Titanium Pro a indikátor teploty Thermo-Spot vám umožní zdravé vaření s minimem tuku.

3) Vařte, duste i pečte prakticky

Už dávno pryč jsou doby, kdy se vše vařilo na vysoké vrstvě tuku. Mnohem zdravější je vaření s využitím moderních kuchyňských pomocníků, které vám umožní zdravější přípravu pokrmů. Výborným služebníkem je pekáč s poklicí GRANDE Orion, který je uzpůsobený nejen k vaření na všech typech sporáků (včetně indukce), ale můžete ho strčit i do trouby. Jen pozor na omezené možnosti poklice. Tento pekáč na pečení využijete jak na přípravu omáček, tak na zapékání, a to vše jen s kapkou tuku díky nepřilnavému povrchu PFLUON GRANIT.

4) Využívejte zdravotně nezávadné materiály

Pokud chcete používat zdravotně nezávadné nádobí, určitě sáhněte po tom, které je vyrobeno ze skla, nerezu, keramiky, smaltu, titanu nebo litiny. Ideální je, když si z daného materiálu pořídíte rovnou celou sadu nádobí. Velmi praktické je nerezové nádobí značky Kolimax. Sada nerezového nádobí PROFESSIONAL má 10 dílů – najdete v ní jeden rendlík, dvě velikosti kastrolů, dvě velikosti hrnců a poklice. Výhodou je, že nerezové nádobí můžete umývat v myčce a hodí se i na indukci. Další tipy na vychytané nerezové sady nádobí najdete v tomto článku.

5) Přejděte na zdravější pečivo

V řadě článků o dietách se dozvíte, že pšeničná mouka a lepek obecně nejsou pro naše zdraví prospěšné. Je na vašem uvážení, zda pečivo vyřadíte ze svého jídelníčku úplně nebo jen přejdete na zdravější variantu z vhodnějších surovin. Ideálně si můžete pečivo upéct sami doma podle toho, z jakých surovin chcete mít pečivo připravené. Pro pečení chleba se vám osvědčí keramická forma na pečení chleba Orion. Formy na pečení vám umožní dát chlebu požadovaný tvar.

Ukázali jsme vám několik snadných kroků, jak můžete alespoň o kousek ovlivnit své stravování. Výsledkem bude nejen to, že váš jídelníček bude kvalitnější, ale příprava jídel vás začne bavit. Stačí mít několik šikovných kuchyňských pomocníků.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here