Jaké má účinky vitamín D a v jaké formě ho doplnit do organismu?

0
514

Pociťujete v zimě horší náladu a slabší imunitní systém? Někdy se může objevit také zhoršený stav zubů nebo problémy s metabolismem vápníku. A na vině může být právě nedostatek vitamínu D. Proč jde o tak důležitou látku a po jakém doplňku stravy sáhnout, když ho chcete doplnit? To se dozvíte v tomto článku.

Účinky vitamínu D

Když se podíváte na účinky vitamínu D, zjistíte, že je důležitý pro celou řadu reakcí a metabolických pochodů v lidském těle. Dostatek vitamínu D je zodpovědný za zdravé kosti či zuby. Napomáhá také správného metabolismu vápníku a fosforu. Zároveň jde o látku s vlivem na efektivní fungování imunitního systému. Aby toho nebylo málo, může nedostatek vitamínu D ovlivnit také psychický stav. Hlavně během zimních měsíců je tak velmi žádoucí zaměřit se na dostatečný příjem tohoto vitamínu.

V jaké formě vitamín D doplňovat

Běžně je v organismu vitamín D doplňován díky reakci v pokožce po dopadání slunečního záření. Část příjmu bývá pokrytá také výživou, ale v našich podmínkách jde spíše o nedostatečný zdroj. Z toho důvodu je dobré užívat kvalitní vitamín D3. V takových přípravcích je vitamín D obsažen právě ve své nejlépe využitelné a vstřebatelné formě D3. Díky tomu je možné doplnit optimální množství pro správné fungování všech pochodů v organismu.

Výhodná kombinace s vitamínem K2

A proč vybírat přípravek, kde je jenom vitamín D, když si můžete pořídit takový doplněk stravy, který navíc obsahuje vitamín K2? Právě ten svou činností podporuje a zvyšuje účinnost užívaného vitamínu D. Vždy se snažte vybrat takový přípravek, který má co nejvíce jednoduché složení a obsahuje primárně účinné látky. Výhodnou formou z pohledu užívání i vstřebatelnosti jsou kapky. Hlavní součástí je v tomto případě kvalitní MCT olej.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here