Přípravky na hubnutí – které Vám pomůžou a které naopak uškodí?

0
2940

Různých zázraků na hubnutí je na trhu opravdu velké množství. Víte ale, které Vám mohou skutečně s hubnutím pomoci a které naopak mohou uškodit? Po přečtení následujících řádků Vám bude jasné, na co si dát pozor a co naopak vyzkoušet.

  • Koktejly na hubnutí
  • Prášky na hubnutí
  • Hubnoucí čaje
  • Doplňky s Acai Berry
  • Přípravky obsahující chrom
  • Psyllium a další vlákninu obsahující přípravky
  • Přípravky s Karnitinem

Koktejly na hubnutí

Určitě jste viděli či četli reklamu na různé koktejly, díky nimž zhubnete, aniž byste museli upravit svůj stravovací režim či začít cvičit. Těmto koktejlům se obloukem vyhněte. Kdyby to fungovalo, byli bychom všichni hubení.

Další možností jsou doplňky stravy, ze kterých se připravují koktejly. Jedná se o proteinové či sacharidové nápoje. Zde je podmínka, že musíte upravit jídelníček i se začít hýbat. Jinak Vám jsou k ničemu. Důležité je vybírat kvalitního dodavatele. Pokud si nevíte rady s výběrem, poraďte se ve fitness centru ve Vašem okolí. Určitě mají něco osvědčeného.

Prášky na hubnutí

Těm se vyhněte opravdu velkým obloukem.  Na internetu se dá sehnat všechno, co Vás napadne, ale pozor. Léky na hubnutí smí předepsat pouze lékař. Při užívání je třeba přesně dodržet pokyny lékaře, jinak si koledujete o dost vážné zdravotní problémy.  Pokud je to jen trošku možné, nikdy neberte léky na hubnutí. Nenaučí Vás zdravým způsobům stravování.

Hubnoucí čaje

Většinou obsahují kofein, kopřivu, červenou řepu, meduňku a další bylinky. Pokud si vyberete kvalitní, sypaný čaj, podpoříte ho změnou stravovacích návyků a cvičením, pak je šance, že Vám trošku pomůže. Vhodně zvolené bylinky Vám pomohou nastartovat metabolismus a také Vás zbaví nadbytečné vody. Nečekejte ale, že když budete pít hubnoucí čaj, že zhubne, když budete ležet na gauči.

Doplňky s Acai Berry

V poslední době se stále častěji objevují doplňky s Acai Berry. Obsahují vysoké množství antioxidantů, které rychle nastartují metabolismus. Pokud budete mít metabolismus zpomalený či rozhozený, jen těžko zhubnete nějaké to kilo. Acai Berry obsahuje také omega mastné kyseliny, které jsou také důležité pro správnou funkci těla. Toto ovoce je velmi dobrý zdroj energie. Díky tomu vydržíte pracovat na své kondičce mnohem déle.

Více než jednu třetinu bobulí tvoří vláknina. Což je další důvod, proč může toto tropické ovoce přispět ke snižování váhy. Také snižuje cholesterol a navíc má schopnost čistit organismus od škodlivých látek.

Bez práce ale žádné koláče nebudou ani s tímto téměř zázračným ovocem. Takže jestliže chcete zhubnout, vyzkoušejte Acai Berry, ale nezapomeňte upravit stravu a také přidat pohyb.

Chrom

Na co potřebuje naše tělo chrom? A může vůbec pomoci při boji s nadbytečnými kilogramy? Chrom zesiluje působení inzulínu, to znamená, že podporuje vstřebávání cukru buňkami. Díky tomu pomáhá udržovat správnou hladinu cukru v krvi. Chrom zlepšuje schopnost těla zbavovat se škodlivého cholesterolu.  Chrom by měl údajně také snižovat chuť k jídlu a na sladké jako takové. To ovšem není nijak vědecky prokázáno.

Chrom nalezneme zejména v rybách, mořských plodech, rýži, celozrnných výrobcích, mléčných výrobcích, luštěninách, zelenině, některém ovoci, atd.

Proto je dobré tyto potraviny konzumovat.

Psyllium a další vláknina

Vláknina ať už rozpustná nebo nerozpustná je pro tělo potřebná. Ta rozpustná nás zasytí a ta nerozpustná nám vyčistí střeva jako kartáč. Denní příjem vlákniny pro dospělého člověka by měl být asi 30g.

Psyllium by se mělo užívat na lačno asi 30 minut před jídlem a zapít dostatečným množstvím vody. Při nadměrné konzumaci psyllia (i jiné vlákniny) může docházet k nárůstu hmotnosti. Proto dodržujte dávkování i pokyny ke konzumaci.

Vláknina podporuje správné vyprazdňování, udržuje hladinu cholesterolu ve správné normě, neobsahuje cukr, při správné konzumaci zbavuje pocitu hladu a také vyvolává pocit nasycení.

Karnitin

Jsou dva druhy karnitinu. K hubnutí a zlepšení kondice se využívá L-karnitin. Podporuje spalování tuků. Pomáhá získávat energii z tukových zásob. Díky podávání před tréninkem můžete docílit efektivního spalování tuků. Dejte si ale pozor na levné napodobeniny. Jestliže chcete L-karnitin vyzkoušet, poraďte se ve Vašem fitness centru. Většina posiloven také nabízí tyto doplňky stravy k zakoupení.

Nezapomeňte, že opět musíte uzpůsobit jídelníček a také se hýbat. Jinak nebude mít L-karnitin žádný účinek.

Bez úpravy jídelníčku a pohybu to nepůjde

Ať už se rozhodnete vyzkoušet kterýkoliv z výše zmíněných pomocníků při redukci váhy, vždy se snažte, aby Vám to dalo co nejvíc. Snažte se naučit se zdravému a pravidelnému stravování. Naučte se do svého života zařadit pravidelný pohyb. Jen tak docílíte toho, že si shozená kila také udržíte.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here