Blogy o hubnutí – poskytují pravdivé informace?

0
2865

Hubnutí, zdravá výživa, jídelníčky, zdravé jídlo. To všechno jsou v poslední době hodně zmiňovaná témata. Na internetu se roztrhl pytel s různými blogy ať už o hubnutí nebo o zdravé výživě. Můžeme ale všem věřit? Rozhodně NE!

Vybírejte pečlivě

Na internetu může zveřejňovat a psát kdokoliv. Není to nijak omezeno a téměř každý, kdo má přístup k internetu, může založit blog o čemkoliv. Pokud se rozhodnete čerpat nějaké informace z internetu, vždy se snažte si je ověřit. Některé blogy o hubnutí uvádějí informace, které mohou být i zdraví nebezpečné. Proto vybírejte obzvlášť pečlivě.

Druhy blogů

  • Zdravý životní styl
  • Hubnutí
  • Sport
  • Blogy založené „věčnými dietářkami“
  • Blogy výživových poradců a trenérů

Zdravý životní styl

Blogy zabývající se zdravým životním stylem většinou řeší vše. Najdete tam informace o potravinách, ať už o novinkách nebo o složení určitých potravin, o cvičení, také spoustu různých receptů ale také informace o doplňcích stravy apod. Některé tyto weby mohou být kvalitní. Zaleží také na tom, kdo dané články píše a odkud čerpá. Tohle se většinou jen těžko dozvíte. To, že je tam napsáno, že na otázky odpovídá ten a ten odborník ještě neznamená, že skutečně odpovídal. Někdy můžou být odpovědi vytrženy z kontextu, apod. Proto čtěte, ale také myslete hlavou!

Hubnutí

Blogy zaměřené „jen“ na hubnutí většinou nabízejí podrobný přehled a popis všech možných diet a také přípravků na hubnutí. Některé blogy (ty lepší), Vám skutečně popíší pozitiva a negativa daných diet i prostředků na hubnutí tak, jak tomu je. To znamená, že Vám nebudou tvrdit, že například vodová dieta je to pravé, při čem zaručené zdravě zhubnete. Stejně tak Vám nebudou nabízet „zázračné“ koktejly. Pouze Vás budou informovat o tom, že tyto způsoby existují a upozorní na rizika a pozitiva.

Sport

Sportovně zaměřené weby se většinou zaměřuji na různé druhy cvičení a popisují, jak máte cvičit, abyste hubli, tvořili svalovou hmotu či si zlepšili kondičku. Většinou na těchto stránkách najdete také informace o doplňcích stravy, které jsou vhodně pro sportovce. Najdeme zde i informace o zdravém životním stylu (mohou se různě lišit podle toho, kdo daný blog píše)

Blogy založené „dietářkami“

Tyto blogy jsou obzvlášť nebezpečné. Bohužel jsou na internetu i takové blogy, kde autorka popisuje, jak zhubnout drastickou dietou, při které zhubnete velké množství kilogramů a opravdu rychle. Jedná se většinou o velice drastické a nebezpečné diety. Bohužel tyto blogy jsou navštěvovány stejně „nemocnými“ slečnami, které se v autorce vidí a chtějí být jako ona. Dokonce jsou i takové stránky, kde byl ukončen provoz z důvodu hospitalizace autorky. Takových stránek je více. Což je alarmující. Jsou to slečny, okolo 15 – 18 let, které radí, jak si zničit tělo. Je smutné, že takové blogy nejdou zakázat. Jak je možné, že rodiče si nevšimnou, anebo všimnou ale pozdě? Jsou výjimky, kdy autorka píše, jak zhubla a použila k tomu zdravý životní styl a sport. Ty mohou být přínosem. Těch je ale málo. Převažují nebezpečné blogy, kde se slečny předhánějí v tom, která bude víc „vychrtlá“.

Blogy výživových poradců a trenérů

Tyto stránky by Vám měly dát nejvíc informací. Píší je odborníci, a proto by tam měly být informace pravdivě. Pokud chcete čerpat informace z internetu, pak volte tuto možnost. Rozhodně nehledejte inspiraci na stránkách věčných dietářek a anorektiček či bulimiček.

Pravda nebo výmysl?

Blogy o hubnutí, sportu a zdravém životním stylu Vám mohou poskytnout hodně zajímavých informací. Vždy ale přemýšlejte nad tím, jestli je reálné, aby daná informace byla pravdivá.

Například, když Vám budou na stránkách nějakého blogu tvrdit, že jejich zázračný koktejl je jediný, po kterém zhubnete, nevěřte tomu. Většinou jsou to prodejci a ti by Vám tvrdili cokoliv, aby prodali. Kdyby bylo hubnutí s koktejly a dalšími zázraky tak jednoduché, byli bychom hubení všichni!

Vydejte se raději nejpřirozenější cestou pro své tělo. Jezte pravidelně, pestrou stravu a vyhýbejte se extrémům!

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here