Imunita – Posilování imunitního systému je nezbytný základ! Jak na to?

0
2826

Silnou imunitu ale nezískáme jen tak. Jak ji tedy efektivně posilovat?

Propagační článek

Imunita je schopnost lidského organismu bránit se proti nepříznivým vlivům vnějšího prostředí. Díky silné imunitě naše tělo škodlivé látky rozpozná a zabrání jejich vniku do organismu nebo je z organismu vyloučí. Silnou imunitu ale nezískáme jen tak. Pro její posílení není nutné dělat nic složitého. Jak tedy efektivně posílit imunitu?

Pohyb, spánek a vyhýbání se stresu

Pohyb, dostatek spánku a minimum stresu jsou tři základní faktory, které imunitu výrazně ovlivňují. Začněme u pohybu. Lidské tělo je k pravidelnému pohybu stvořené a pokud ho nedostává trpí – dochází k degeneraci svalů i kloubů. Tělo je tak více namáháno a právě proto je i více náchylné na nemoci. Na vše totiž musí vynaložit mnoho energie, a tak nezbývá sil na ochranu. Další důležitou věcí pro udržení imunity je dostatek spánku, to byste rozhodně neměli podceňovat. Spánek je pro lidský organismus nezbytný, protože během něj dochází k regeneraci. Při nedostatku spánku nastává stejná situace jako při nedostatku pohybu. Tělo slábne a nezbývá mu mnoho sil na obranu. Imunitu také výrazně ovlivňují stresové situace. Pokud tedy chcete mít silnou imunitu – vyhýbejte se stresovým situacím. Pokud to přeci jen nemůžete, naučte se stres zvládat a odpočívat.

Zdravá strava je nezbytnost!

Pro silný imunitní systém je ale zásadně důležitá zdravá a vyvážená strava. Tělo totiž získává sílu především z jídla, které mu dodáváme, a proto je nutné se tomuto tématu věnovat.V první řadě byste měli konzumovat dostatečné množství ovoce a zeleniny. Doporučuje se konzumovat dvakrát více zeleniny než ovoce, protože zelenina má v průměru 2× více minerálních látek, stopových prvků a vitaminů. Doporučená denní dávka zeleniny je potom 400g. Váš jídelníček by měl maximálně být pestrý – nezapomínejte na ryby nebo na luštěniny. Svou imunitu můžete ale efektivně posílit i různými přípravky. Výborné jsou například ty, které obsahují výtažky z Aloe Vera. U této léčivky jsou její pozitivní účinky na lidský organismus prověřeny již mnohaletým používáním. Výborné jsou například šťávy nebo kapsle. Stejně dobře mohou vaši imunitu posílit i speciální přípravky, které obsahují výtažky z byliny zvané Echinacea – česky třapatka nachová. Echinacea také výrazně pomáhá například při nachlazení. Používání přípravků s Aloe nebo Echinaceou se rozhodně nemusíte bát, právě naopak. Jsou pro váš imunitní systém správnou volbou!

Myslete na své zdraví a posilujte svůj imunitní systém! Vyplatí se to!

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here