Cvičení Pět Tibeťanů

0
3022

Pět Tibeťanů je systém cvičení, který se skládá z několika pozic (pěti, respektive šesti). Cvičení se hodí pro všechny bez ohledu na věk, nezabere příliš mnoho času a není náročné fyzicky.

Pět Tibeťanů je systém cvičení, který se skládá z několika pozic (pěti, respektive šesti). Cvičení se hodí pro všechny bez ohledu na věk, nezabere příliš mnoho času a není náročné fyzicky. Kdo cvičí Pět Tibeťanů pravidelně, zjistí, že jeho páteř je pružnější, posiluje se imunitní systém a člověk lépe zvládá stres. Toto cvičení stimuluje žlázy s vnitřní sekrecí a pomáhá udržovat správnou hladinu hromonů v těle, dech se prohloubí a z těla se vyplavují toxiny.

Trocha historie

Autorem knihy Pět Tibeťanů, ve které jsou cviky popsané, je Peter Kelder. Jak se tyto cviky dostaly na Západ? K tomu se váže zajímavý příběh. Kelderův přítel, vysloužilý důstojník britské armády údajně našel v Tibetu klášter, kde ho mniši naučili tomuto blahodárnému cvičení a správné životosprávě. Když se vydal mnichy hledat, byl to muž se šedivými vlasy, chodící o holi, kterému tahlo na šedesát let. Po dvaceti letech se setkal opět s Peterem Kelderem. Ten však nemohl svého dávného přítele poznat. Protože před ním nestál osmdesátiletý stařec, ale muž s tmavými vlasy, zdravý, kterému by lidé odhadovali maximálně 45 let. Kelder sepsal vyprávění svého přítele o daleké zemi a způsobu života mnichů, a v knize najdete popis i těchto cviků.

Pět nebo šest?

Jde o pět jednoduchých cviků určených pro každého. Existuje ještě šesté cvičení, ale to plukovník doporučoval jen těm, kteří nemají problém se podrobit tvrdé disciplíně, především ovládnout a pracovat se svou sexuální touhou. Pak člověk objeví tajemství, jak si zachovat mládí.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here