Plněný libanonský chléb – recept na večeři

0
6353

Poslední díl trilogie receptů pro chutný, zdravý a osvěžující jídelníček…

Mgr. Jana Krameriová, Centrum Integrované Medicíny

Poté, co jste si na Zdravá-výživa.net mohli přečíst recept na osvěžující zdravou letní snídani a zdravý letní oběd, přinášíme závěrečný díl seriálu pro zdravý letní jídelníček – recept na večeři.

Opět opakujeme, že východní medicína doporučuje při výběru stravy brát ohled na roční období. V létě je vhodné volit potraviny, které mají osvěžující a ochlazující efekt na lidské tělo. Letní jídelníček na Zdravá-výživa.net z toho výchází. Uzavíráme jej tedy receptem na večeři, který je ale samozřejmě možné využít i pro jiná jídla, například oběd.

Plněný libanonský chléb

Potřebné ingredience: Brokolice, mkrev, olej Carotino, sůl, bílý pepř, lučina, 2 lžičky zakysané smetany, libanonský chléb, rukola, popřípadě sedmikársky nebo pampelišky pro ozdobu.

Pokrm připravíme následovně: Podusíme brokolici s mrkví na oleji Carotino. Jemně osolíme a opepříme bílým pepřem a přidáme 1 Lučinu a 2 lžičky zakysané smetany. Touto směsí naplníme libanonský chléb a dáme zapéci na cca 10 minut do vyhřáté trouby. Pokrm poté ozdobíme rukolou. Pro efekt můžeme k ozdobení použít i sedmikrásky nebo listy pampelišek.

Závěrečná doporučení pro letní stravování

V létě se snažíme pití kávy omezit na minimum. Vhodným nápojem je slabý zelený čaj nebo neperlivá voda s citonovou šťávou, které tělu dodávají potřebné ochlazení a osvěžení. Vyhýbáme se pití ve větší míře slazených a chlazených nápojů. Ovocné šťávy popíjíme mezi jídly a ředíme vodou. Vhodným letní nápojem je i vinný střik.

Dobrou chuť!

AUTOR: Mgr. Jana Krameriová

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here