Rýžová kaše – recept – osvěžující snídaně

0
7373

První díl receptů osvěžujícího zdravého jídelníčku zejména pro letní období…

Mgr. Jana Krameriová, Centrum Integrované Medicíny

Podle východní medicíny je při výběru a přípravě stravy dobré brát ohled na zákonitosti ročního období. Například v létě je vhodné podporovat osvěžující a tělo ochlazující prvky v našem jídelníčku. Zkuste si připravit jednoduchou letní snídani, která vám přinese energii a osvěžení do nadcházejícího dne. Na Zdravá-výživa.net uvedeme i tipy na zdravý a osvěžující oběd i večeři.

Snídaně – Rýžová kaše (s GOU QI ZI) a jahodami

Pro ty, kteří neznají, nejprve představíme GOU QI ZI – jedná se o východní bylinu, kterou lze použít jednak jako dochucovadlo nebo koření, ale také má široké medicínské využití (například působí příznivě na zrak). O bylině si můžete přečíst například zde. Směs můžete zakoupit ve vybraných obchodech se zdravou výživou. Pokud ji ale neobstaráte, můžete použít i jiné dochucovadlo, od směsi Miso až po oblíbené byliny (pokud nejsou příliš ostré). Recept můžete takto obměňovat.

Potřebné ingredience: Rýže, sojové mléko, sůl, 2 lžíce GOU QI ZI, čerstvé jahody, lístek máty, mátový čaj.

Rýži rozvaříme do měkka v sojovém mléce, přidáme špetku soli, 2 lžíce GOU QI ZI a povaříme po dobu dalších pěti minut. Poté hotovou kaši ozdobíme a doplníme libovolným množstvím čerstvých jahod (nejlépe „ze zahrádky“) a přidáme lístek máty. Snídaně je tak hotová. Pokrm zapíjíme mátovým čajem.

Dobrou chuť!

AUTOR: Mgr. Jana Krameriová, Autorka je absolventka PřDF, Londýnské školy klasické homeopatie a studia čínské medicíny při ČSBS, působí v Centru Integrované Medicíny Praha.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here