Minerální vody – jak pít jednotlivé druhy minerálky

0
4793

Minerálních vod je více druhů a pokud jsou součástí našeho pitného režimu, je dobré pít s rozvahou…

Mineral, WaterLidové Noviny uvedly článek čerpající informace od Státního zdravotního ústavu ohledně pitné vody. Zajímavé informace se týkají například rozdělení minerálních vod podle mineralizovanosti a doporučení, jak tyto druhy minerálek využívat při denním pitném režimu. Údaje o druhu minerálek jsou zpravidla uvedeny na etiketách balených vod.

Není minerálka jako minerálka

Pokud pijete přírodní minerálky: Například velmi málo mineralizované vody nejsou vhodné pro pravidelné pití z toho důvodu, že mají nepříznivý vliv na tzv. vodní metabolismus. Občasné nebo krátkodobé pití je v pořádku. Málo mineralizované vody jsou v pořádku – nicméně pozor, pokud obsahují oxid uhličitý, pravidelné dlouhodobé pití se nedoporučuje. Středně mineralizované vody pijte také občas (článek uvádí 0,5 litru/den maximálně), hodně mineralizované vody opravdu velmi vyjímečně.

Článek uvádí i jiné zajímavosti ohledně pitného režimu. Například věděli jste, že balené vody zpravidla nejsou o moc kvalitnější než voda z vodovodu? Také není dobré pít vodu přímo z lahve – je zde riziko kontaminace vody. Celý článek si přečtěte zde.

Stránky Státního zdravotního ústavu o pitné vodě můžete navštívit zde. Tématu se částečně věnuje i další článek na LN o současném trendu posilování zdravotní kvality ochucených nápojů jejich výrobci – zde.

Zdroj: LN, Státní zdravotní ústav

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here