Mléko – Mléčné pravdy – mliečne pravdy

0
2079

Alternativní pohled na mléko a jeho konzumaci aneb pohled na to, že mléko nemusí být úplně zdravé, jak někde možná slyšíte…

Peter Gašparík

Podľa internetového zdroja lekári odporúčajú skonzumovať na osobu za jeden rok až 220.kg mlieka a mliečnych výrobkov. Priemerný človek váži cca. 80 kg. Predstavte si ako sa vedľa Vás postavia ti figuríny v hmotnosti 80.kg naplnené mliekom, syrom, bryndzou a Vy ich celé zjete a vypijete za jeden rok. Toto naši lekári odporúčajú. Prečo? Veľa vápnika a bielkovín. Ale prečo konzumovať mlieko? Pretože je zdravé a robili to tak naši rodičia, prarodičia? Odpovedám Vám. Všetko o mlieku je klamstvo.

Výmysel trhu.

Ruka ruku myje a tak je to aj tu. Mlieko je spotrebná surovina, ktorá sa získava z väčšinou otrocky chovaných zvierat. Vždy keď si dáte mlieko, cicáte kravu. Jednoducho si ľahnete pod jej vemeno a cicáte ju. Alebo príklad zo science-fiction. Na planétu priletí iná civilizácia, podmaní si ľudí a ženy chová na mlieko priviazané reťazami k válovu. Zrazu príde nejaká malá bytosť a začne piť z prsníka najbližšie stojacej ženy. Pre ňu je to normálne. Prišla sa naraňajkovať. Pre ženu to asi normálne nie je a ani pre Vás. Mlieko je potrava pre mláďatá. Nie pre ľudí. Kravské obsahuje látky, ktoré predlžujú stehenné kosti a vystužujú ich. Aj samica potkana má mlieko a nik ho nepije. Ide nám o to, prečo NEPIŤ mlieko.

Ďakujem, neprosím si …

Jednoduchá odpoveď. Vaše telo ho NEPOTREBUJE. Obsahuje v sebe látky, ktoré prejdú tráviacim systémom bez využitia. Navyše výrazne podporuje zahlienenie pľúc, nosohltana a priedušiek. Upcháva a spomaľuje pečeň. Odoberá z kostí vápnik, pretože má nevyváženú kombináciu vápnika, horčíka a fosforu. Telo sa snaží nahradiť nevhodný pomer vápnika tým, že ho vydá z kostí. Navyše prekysľuje organizmus, ktorý sa snaží vyrovnať rovnováhu kyslo-zásaditého prostredia tým, že vylúči vápnik. Vždy ho použije z kostí a zubov. Preto sa lámu nechty, zuby, kosti. Osteoporóza je jav u ľudí, ktorí pijú veľa mlieka a jedia syry. Márne nariekajú, prečo im rednú kosti a zachraňujú sa argumentom, že pijú veľa mlieka. Tak čakajú, že im kosti spevnejú. To je lož. Dnes takmer nik nemá záujem, aby bol človek zdravý. Spoločnosť potrebuje človeka chorého, odkázaného na lieky. Ak by sa presadila škodlivosť mlieka, ľudia by nekupovali už ani to málo, čo sa predáva. Mliekarenský priemysel by skrachoval a s ním všetky dodávateľské a dcérske podniky na výrobu dojacich zariadení, syridiel, cisterien na mlieko a pod. Každý chce zarobiť. To, že mlieko predávané v obchode ani pravým mliekom nie je, riedi sa vodou, zahusťuje práškami a je tam toľko antibiotík, hormónov, na to nik nepozerá. Prečo sú malé deti alergické na mlieko? Prečo keď ho veľa pijú, majú angíny a trpia hlienmi v nose a pľúcach? Prečo majú kožné problémy? Prečo majú hnačky?

Ešte viac pravdy.

Obsah vápnika v mlieku je smiešny s obsahom tohto prvku v sezamových semenách, orechoch, brokolici, kapuste, morských riasach. Ľudia nie sú informovaní a preto si myslia, že pitím mlieka robia dobre. Vraj obsahuje bielkoviny. Bielkoviny sú všade. Ich nadbytok spomaľuje organizmus, zanáša ho a vysiľuje. Navyše mlieko obsahuje živočíšne bielkoviny a tie sú chudobnejšie o niektoré aminokyseliny, než rastlinné. Žiadnu bielkovinu Vaše telo nespracuje v pôvodnom stave. Vždy ich rozloží na aminokyseliny a z tých potom vytvára bielkoviny aké potrebuje. Keď nemá všetky aminokyseliny, tvorí menej kvalitné bielkoviny. Menej kvalitné telo. To sa týka všetkých živočíšnych bielkovín. Telo stráca. Každý pohár mlieka vytvorí niekoľko gramov hlienu vo Vašom tele. Navyše ak ho zapíjate sacharidovým jedlom ako múka, zemiaky, ryža, je to nevhodná kombinácia a potrava vo Vás hnije, netrávi sa. Objaví sa zapáchajúca stolica, zápach z úst.

Nechajme mlieko kravám.

Vylúčte z jedálnička mlieko a všetky jeho výrobky. Vaše telo si oddýchne. Začne vyrábať kvalitnejšiu energiu, bielkoviny a odhlieni sa. A to hlavné. Prestanete ochudobňovať telo o vápnik. Zvoľte rastlinné zložky vápnika a kosti Vám spevnejú, vlasy dostanú lesk, nechty sa prestanú lámať. Zubár Vás už nebude bolieť. Mlieko je pre teľatá. Nie pre nás. Spomeňte si akoby Vám bolo, keby ste videli na poli kravu a akýsi človek by si pod ňu ľahol a len tak pil z jej vemena. Čudovali by ste sa? Ale veď to isté robíte aj Vy, len ho pijete z pohára…

Doplnění od administrátora: Tento článek je prezentací jednoho pohledu na mléko, neprezentujeme jej jako „danou pravdu“. Kritický pohled na tento článek najdete v diskuzním fóru na Zdravá-výživa.net zde.

AUTOR: Peter Gašparík

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here