Masáže nohou z pohodlí vašeho domova

0
2513

Zátěž, jakou naše nohy snášejí je velká a pozornost, kterou nohám věnujeme není často odpovídající. Přečtěte si návod na jednoduchou masáž vašich nohou….

Mgr. Jana Krameriová, Centrum Integrované Medicíny

Nohy jsou důležitou a často využívanou částí těla. Zátěž, kterou nohy musejí snášet je veliká a péče, kterou nohám často dáváme není odpovídající nejen vzhledem k péči, kterou dáváme jiným částem těla.
Pečovat o vaše nohy kosmetickou péčí nebo masážemi se rozhodně vyplatí. Uklidnění a harmonie pro vaše nohy znamená to samé pro vaše celé tělo a každodenní celkovou harmonii.
Techniky masáží nohou nejsou příliš složité a můžete je provádět sami, za asistence partnera nebo samozřejmě pro větší pohodlí můžete využít služeb maséra. Před masáží nezapomeňte nakrémované nebo naolejované ruce promnout, aby byly zahřáté.

Masáže nohou – 6 jednoduchých kroků

1. krok – hlazení
Pro stimulaci krevního oběhu a zahřátí nohou. Hlazení porvádějte dvěma palci u špiček prstů dlouhým, pevným a pomalým pohybem. Aplikujte silný tlak směrem od špiček nohy ke kotníku a s lehčím tlakem se vracejte zpět k prstům. Proces opakujte cca třikrát až pětkrát.

2. krok – otáčení kontíku
Pro uvolnění chodidel a kloubů. Jednou rukou podepřete vaši nohu za kotníkem a patou. Druhou ruku použijte k uchopení bříšek pod prsty a nohou pomalu otáčejte v kotníku do obou směrů. Toto cvičení opět provádějte třikrát až pětkrát – pomáhá to proti ztuhlosti vašich kotníků (vhodné pro trpící artritidou).

3. krok – natahování a mačkání prstů
Uchopte nohu pevně za patu a druhou rukou postupně masírujte a protahujte jeden prst po druhém. Začněte u palce a u kořene prstu – silně a pomalu zatahejte za prst, klouzejte prsty směrem ke špičce prstu a zpět ke kořeni. Dojděte k malíku a zase zpět. Proces opakujte opět cca třikrát až pětkrát.

4. krok – tlaková masáž klenby
Nakonec promasírujte klenbu nohy z vnější i vnitřní strany. Uchopte nohu pevně za patu do první ruku. Dlaní druhé ruky silným tlakem přecházejte od palce ke kotníkům a zase nazpět. Opakujte třikrát až pětkrát.

Pro ideální efekt masáže je dobré zvolit nejvhodnější masážní olej nebo krém. Pro tento účel se nejlépe hodí zejména bylinné krémy a oleje. Aplikace výtažků z bylin do pokožky podstatně pomáhá celým nohám.

Informace vyšly i v magazínu Východní Brána

AUTORKA ČLÁNKU: Mgr. Jana Krameriová, Centrum Integrované Medicíny
Autorka je absolventka PřDF, Londýnské školy klasické homeopatie a studia čínské medicíny při ČSBS, působí v Centru Integrované Medicíny Praha

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here