Když kávu, tak Lavazza. Tato značka je synonymem kvality

0
552

Co se vám vybaví, když se řekne káva? Nám rozhodně Lavazza. Společnost Lavazza byla založena již v roce 1895 a je jednou z nejstarších a nejuznávanějších značek kávy na světě. Dnes Lavazza působí ve více než 90 zemích světa a prodává se ve více než 5 000 obchodech. Dopřejte si její dokonalou chuť i vy.

Obsah článku

Co se skrývá za chutí a aroma kávy Lavazza?

Káva Lavazza se vyrábí pouze z těch nejlepších kávových zrn Arabica, ale i Robusta, která jsou pražena k dokonalosti, aby vytvořila jedinečnou chuť. Díky svému důrazu na kvalitu získala společnost řadu ocenění, včetně prestižního „Italian Espresso Award„. To získala dokonce pětkrát. Zrna používaná v kávě Lavazza se pěstují v Brazílii, Kolumbii, Guatemale a Etiopii. Společnost má dokonce vlastní plantáže v Brazílii. Ty zajišťují stálý přísun vysoce kvalitních zrn.

Dokonalé espresso

Espresso je základem všech káv Lavazza. Tento typ kávy se připravuje protlačením horké vody pod vysokým tlakem přes jemně namletá kávová zrna. Výsledkem je silná, koncentrovaná káva s bohatým aroma. Espresso je základem pro všechny ostatní druhy kávy Lavazza, jako je například café latté anebo cappuccino. Dokonalé espresso se vám bude hodit i pro přípravu kávy s vaječným koňakem, která je oblíbena zejména u žen. Tento typ kávy se někdy označuje jako Alžírská káva. Jak už to tak bývá, můžete se vsadit, že v Alžíru o ní nikdo neslyšel. Stejně jako o turecké kávě v Turecku. Jde o další český výdobytek, který si můžete vychutnat nejen doma, ale i v kavárnách u nás a v okolních zemích.

Jak si připravit Alžírskou kávu?

Připravte si klasické espresso. Pokud nemáte doma espressovač, můžete espresso nahradit instantní nebo mletou kávou. Do hotového nápoje pomalu po stěně vlijte cca 2 cl vaječného koňaku a nechte ho usadit na dně. Pak přidejte kopeček šlehačky a posypte strouhanou čokoládou nebo skořicí. Přidat můžete také oblíbený topping. Alžírskou kávu už nemusíte sladit. Sama o sobě je sladká dost díky koňaku. Alžírskou kávu si nejlépe vychutnáte s přáteli. Káva je vášeň, tak si ji nenechávejte pro sebe a podělte se o ni. A když už si uděláte čas na šále kávy, dopřejte si jen tu nejkvalitnější. Dopřejte si kávu Lavazza.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here