Nejlepší káva? Ta z domácího kávovaru!

0
1121

Jste-li milovníkem kávy a dopřáváte si ji hned několikrát denně, určitě jste si už někdy pohrávali s myšlenkou, že by se vám domů hodil váš vlastní kávovar. Na trhu se však nabízí velká spousta kávovarů na mletou, zrnkovou kávu i kávové kapsle, a také s různým vybavením. Jak si domů vybrat ten správný kávovar, který by odpovídal vašim požadavkům?

Jak vybrat dobrý kávovar?

Základním vodítkem u výběru kávovaru je vaše chuť. Máte rádi kávové nápoje v kapslích, ochucenou mletou kávu nebo čisté lahodné espresso, vytvořené z čerstvě namleté zrnkové kávy? Dle toho si také vybírejte kávovar k vám domů. Jestliže milujete klasiku a malé espresso je přesně pro vás, pak vybírejte kávovary, které vám kávu připraví z čerstvě namleté zrnkové kávy. Taková káva má opojné aroma, plnou chuť a přitom hustou pěnu. Vhodný kávovar je například pákový kávovar Orava ES-250 K, který má elegantní a kompaktní design, provozní tlak 20 bar, odnímatelnou nádobu na vodu o objemu 1,4 litru, trysku na skvělou mléčnou pěnu, odkapávací mřížku i tepelnou pojistku. Kávovar Orava ES-250 K můžete umístit na pracovní plochu a každé ráno startovat den se skvělou kávou! Také byste si rádi pořídili kávovar do vaší kuchyně? Na www.orava.cz si vybere každý ten pravý kávovar!

Která káva je nejlepší?

K přípravě pravého espressa potřebujete mít kvalitní kávu. Nejlepší volbou je káva zrnková, kterou si doma vlastnoručně na mlýnku namelete čerstvou pro každý šálek. U koupě zrnkové kávy se dívejte na její barvu. Všechna zra by měla být tmavě hnědá, bez skvrn a bez diskolorací. Mezi kávovými zrnky by také neměly být žádné úlomky nebo kamínky. Ta pravá zrnková káva opojně voní, nemá nakyslé aroma a nabudí vám příjemné pocity už jen při přičichnutí. Kávová zrnka by také měla být stejně velká a nepřepálená.

Malá rada na závěr, při koupi zrnkové kávy vždy preferujte menší balení před tím větším. Z velkého sáčku zrnkové kávy rychle vyprchává aroma a káva by po několika týdnech mohla změnit chuť i své aroma.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here