Milujete kvalitní čaj či kávu? Vyzkoušejte je v letním stylu

0
400

I když je teprve začátek června, valí se na nás velká vlna veder. Pokud nepohrdnete kvalitní kávou či šálkem čaje, ale v létě jsou pro vás tyto nápoje moc horké, užijte si jejich vyletněné varianty. Inspirujte se pár tipy, které vás rozhodně nezklamou i v tom nejrozpálenějším dni.

Obsah článku

Vyzkoušejte ledový čaj

Ať už u vás hrají prim sypané čaje nebo sáčkové, jistě oceníte jejich ledovou variantu. Příprava domácího ledového čaje je totiž velmi jednoduchá. Stačí připravit váš oblíbený čaj běžným způsobem, doladit jej citrusovým nebo jiným ovocem a přidat ovoce nebo led. Pokud chcete chuť ledového čaje trochu podpořit, doporučujeme přidat i trochu limetkové šťávy nebo třtinový cukr. Vše doplňte bylinkami, jako je např. máta a máte skvělý ledový čaj.

Vsaďte na affogato

Jestli u vás doma hraje prim zrnková káva, dejte zelenou skvělému kávovému nápoji zvaném affogato. O co jde? Zapněte kávovar, udělejte si své oblíbené espresso a vložte do něj kopeček kvalitní vanilkové zmrzliny. I když to zní možná trochu zvláštně, chutě se dokonale propojí a letní osvěžení máte během pár minut před sebou.

Kouzlete s matchou

Jistě jste zachytili chutný drink, který spojuje vychlazený hořký tonic s kvalitním espressem. Pokud pro vás ale není káva to pravé, vyzkoušejte matcha tonic, který funguje na stejném principu jako vychvalovaný espresso tonic. Stačí si do sklenice nalít vychlazený tonic a přilít k němu studenou matchu – nejen, že je tento nápoj velice chutný, ale i velmi hezky vypadá.

Nebojte se to okořenit

Chcete zazářit na vaší párty? Nebojte se experimentovat a přijít trochu s něčím jiným, než jste zvyklí. Vyzkoušet můžete např. espresso martini, který se skládá z vodky, kvalitního espressa, kávového likéru a cukrového sirupu. Tento drink vás nejen povzbudí, ale i dostane do příjemné nálady.

Ať už jste milovníky čaje nebo kávy, letních variant těchto nápojů najdete celou řadu. Nechte se inspirovat a překvapte své přátele zábavnými kombinacemi.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here