Jak efektivně zhubnou? Napořád!

0
1886

Téma hubnutí řešíme dnes a denně. Jak ale zhubnout efektivně a hlavně, jak si váhu udržet? Jak zabránit Jo-jo efektu a jak nehladovět, ale nechtěla kila shodit? To jsou otázky, které řeší spousta žen i mužů stále dokola.

Bohužel je internet plný šílených drastických diet, ke kterým se lidí stále uchylují, i když vědí, že stejně fungovat nebudou. Pořád lidé věří zázračným pilulkám a koktejlům, i když dopředu vědí, že to opět fungovat nebude. Vyhazují peníze za nesmyslné produkty, které stejně zhubnout nepomohou. Maximálně zpomalí metabolismus a pomůžou k nabrání dalších kilogramů díky Jo-jo efektu.

Je to v televizi nebo na internetu tak je to pravda

Internet i časopisy nám stále předhazují zaručené diety a jídelníčky, podle kterých musíte zhubnout, i když nebudete cvičit.  Spousta známých osobností z Čech i z ciziny se s námi dělí o své zaručené diety, i když někdy je to opravdu hazard se životem.

Lidé se nepoučí a stále věří tomu, co jim internet naservíruje. V televizi běží reklamy na super úžasné legíny a stahovací prádlo, díky kterému zhubnete. Dnes a denně tam objevíte úžasné posilovací stroje, které vlastně hubnou za Vás. Ke konci reklamy se ještě dozvíte, že pokud si nekoupíte tyto zázračné pilulky, nikdy nezhubnete!

Ušetřete peníze i své zdraví!

Bohužel firmy stále vydělávají na hlouposti a naivitě lidí. Než si stále kupovat nové a nové zázraky na hubnutí, objednejte se raději k výživovému specialistovi. Nejen, že ušetříte dost peněz, ale také můžete ušetřit své zdraví. Některé „zaručené“ přípravky na hubnutí Vám totiž mohou pěkně uškodit.

Pozor kam půjdete

Než se objednáte k výživovému poradci, zjistěte si, co je zač. Jakou má školu, případně kurz. Jakou má praxi, jestli má spokojené klienty, nebo jestli na něho naopak nadávají.

Pokud si nevíte rady, tak se poptejte na sociálních sítích. Tam se zaručeně dozvíte nejvíce informací. Jak byl kdo spokojený nebo naopak nebyl, jestli poradce doporučuje nějaké přípravky na hubnutí, jestli Vám poradí i se cvičením apod.

Jak hubnout efektivně?

Změňte životní styl. Nechte si poradit od poradce nebo se do toho pusťte samy. Začít můžete hned. Zde máte nejdůležitější pravidla, která byste měli dodržet, pokud chcete zhubnout efektivně a hlavně napořád:

 • Jezte alespoň 5 – 6x denně
 • Dodržujte pitný režim
 • Jezte kvalitní a čerstvé potraviny
 • Zapomeňte na polotovary a hotovky
 • Jezte méně tučné sýry a kysané mléčné výrobky do 3% tuku
 • Dopřejte si kvalitní čerstvé maso a ryby
 • Vajíčka jezte max. 4 za týden
 • Nevynechávejte luštěniny
 • Jako hlavní jídlo Vás stačí i kvalitní vývar – polévka
 • Nepřejídejte se
 • Sportujte

Zapomeňte na koktejly a tablety na hubnutí. Žádný zázračný přípravek, který by Vám pomohl zhubnout, resp. který by zhubl za Vás, neexistuje.

Čím hubnutí podpořit?

Svou snahu můžete kromě zdravého jídelníčku a cvičení podpořit také bylinkami nebo doplňky stravy.

Možností máte spoustu

 • Čaje na hubnutí
 • Doplňky stravy – proteinové a sacharidové nápoje
 • Bylinky

Čajů na hubnutí nalezneme na trhu velké množství. Vybírejte raději sypané než ty v pytlíku. Bylinkové čaje se ale nesmí užívat dlouhodobě.

V čajích na hubnutí naleznete kopřivu, ostropestřec, borůvku, meduňku a spoustu dalších bylinek. Objevuje se zde také kofein, který zrychluje metabolismus a „nabudí“ Vás energií. Využijte ji pro cvičení a podpořte tak svou snahu zhubnout.

Doplňky stravy ve formě koktejlů, sacharidové a proteinové nápoje koupíme většinou ve fitness centrech nebo v prodejnách zaměřených na sport a cvičení. Tyto koktejly mohou podpořit Vaši snahu zhubnout. Proteinové Vám dodají dostatek bílkovin po cvičení, pokud se třeba nestihnete včas najíst. Pokud chodíte cvičit do posilovny, určitě tam nějaké takové v nabídce mají.

Bylinky jsou také účinné v boji s nadbytečnými kilogramy. Pouze ale za předpokladu, že upravíte jídelníček a budete se hýbat. Vybírejte takové bylinky, které zrychlují metabolismus a podporují spalování případně detoxikaci organismu.

Nevěřte slibům a dietám

Hubněte efektivně a zdravě. Zapomeňte na diety a zázračné hubnoucí přípravky. Nepomohou Vám a navíc za ně utratíte spoustu peněz. Jděte nejjednodušší a přirozenou cestou. Změňte stravování a hýbejte se, jak jen to jde.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here