Jak rychle zhubnout a nenabrat

0
1790

Potřebujete rychle zhubnout? Jak na to, aby bylo hubnutí efektivní a hlavně, aby shozená kila zmizela natrvalo? Je vůbec možné zhubnout rychle? Ano je. Bohužel ale rychlé hubnutí má za následek úbytek svalové hmoty, nikoliv tuku. Navíc po něm následuje obávaný Jo-jo efekt.

Firmy na internetu se předhánějí v nabídkách různých zaručených diet či „zázračných“ doplňků stravy, díky nimž údajně zhubnete rychle a navíc velké množství kilogramů. Můžete takovým nabídkám věřit? Odpověď zní NE!!!

Samozřejmě můžete vyzkoušet zaručené diety, kterých je internet plný. Třeba Vám nějaká zabere. S velkou pravděpodobností ano. Jelikož omezíte energetický příjem, je téměř jisté, že nějaké to kilo zhubnete. Ale ty následky.

Co Vám hrozí při rychlém hubnutí za pomocí drastických diet

 • Nevyvážená strava
 • Nedostatek některých důležitých živin (ve většině diet se jedná o sacharidy)
 • Nedostatek vlákniny
 • U některých diet nedostatek bílkovin (ubývají svaly)
 • Hlad
 • U některých diet nepravidelnost
 • Malé množství porcí jídla
 • Únava
 • Malátnost
 • Nervozita
 • Jo-jo efekt
 • Snížení obranyschopnosti Vašeho organismu
 • Zůstane Vám povislá kůže, které se nezbavíte
 • Pokud přidáte k drastické dietě i pohyb, přetížíte si tělo – překyselí se Vám organismus
 • Opačný efekt – tělo začne ukládat energii do tukových zásob
 • Kolaps

Negativ drastických diet je mnohem více. Zde jsou uvedeny ty nejčastější a nejdůležitější. Sami vidíte, kolik jich je. Nevyplatí se raději hubnout pomaleji, ale zdravěji a bez „vedlejších“ účinků?

Co na to odborníci?

Aby bylo hubnutí zdravé a bez vedlejších škodlivých efektů, doporučuje se hubnout 2 – 4 kg za měsíc. Pokud budete hubnout rychleji, je velké riziko nežádoucích efektů (Jo-jo efekt, povislá kůže atd.)

Potřebujete shodit 5kg za 10 dní? Nemožné. Toto prostě nejde. Tělo je schopné při nejlepší vůli spálit maximálně 0,5 – 1 kg tuku za týden. Někdo bude oponovat, že 5kg za 10 dní je reálné. Svým způsobem má dotyčný pravdu. Teoreticky se hmotnost dá snížit takto razantně. Ale ztratíte pouze svalovou hmotu a vodu. Tuk Vám zůstane. A navíc, jakmile začnete opět jíst, tělo si uloží zásoby. Takže budete mít ke shozeným kilogramům, které naberete hned zpět, ještě bonus v podobě pár kilogramů navíc.

Jsou výjimky. Pokud musíte rychle zhubnout ze zdravotních důvodu, reálné to je. Musíte ale hubnout pod dozorem lékaře (s největší pravděpodobností budete hospitalizováni)

Jděte na to správně

Zapomeňte na rychlé hubnutí. Nenechte se nalákat na zázračné doplňky stravy a koktejly, které slibují, že zhubnete brzy a bez práce. Kdyby to bylo tak jednoduché, budeme národ štíhlých lidí.

Raději upravte jídelníček a začněte se hýbat. Změňte svůj životní styl a kila půjdou dolů. Sice pomalu, ale jistě a hlavně trvale! Při změně životního stylu se nemusíte obávat Jo-jo efektu ani dalších nežádoucích vlivů na Vaše tělo.

Pokud zařadíte i vhodný pohyb, budete hubnout efektivně a navíc budete mít spoustu energie, jelikož cvičení uvolňuje hormon endorfin, jinak také nazývaný „hormon štěstí“. Ten způsobuje pocity štěstí (odtud ten název), tlumí bolest a způsobuje nám dobrou náladu.

Nechte si poradit od odborníků

Nevíte si rady jak upravit svůj životní styl, aby byl zdravější? Nebojte se zeptat. Najděte si výživového specialistu. Výživový poradce Vás naučí, jak se stravovat správně. Pokud budete mít štěstí, narazíte na takového poradce, který je navíc trenér a poradí Vám i vhodné cvičení.

S poradcem to jde lépe. Poradce pro výživu ví, jak nastavit stravovací režim tak, aby byl efektivní, ale zároveň aby Vy jste neměli hlad a necítili jste se unavení.

Není to žádná ostuda si nechat poradit. Naopak to chce odvahu, jelikož se budete muset svěřit i s různými osobními věcmi jako jsou například problémy s vyprazdňováním či jiné zdravotní problémy.

Poradci musíte věřit. Aby Vám mohl skutečně poradit a pomoci, musí znát Váš život. Proto se nebojte svěřit se se svými trápeními a starostmi.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here