E-shop s bio potravinami a portugalským srdcem

0
4053

Zdraví je v našem životě rozhodně tím nejdůležitějším, co máme. Ovlivnit ho můžeme nejenom tím, kde žijeme, nebo jak žijeme. Nejvíce ho rozhodně ovlivníme tím, co jíme. Jelikož mnoho lidí má zájem začít žít zdravě, je trend bio potravin neustále na vzestupu. Podívejme se společně na to, proč byste je měli jíst, ale hlavně na to, kde je nakoupit. A to s jistotou, že si můžete být jisti jejich skutečnou kvalitou.

Co bio potraviny obsahují?

Hlavním důvodem, proč se vydat touto cestou je rozhodně obsah výživových látek, které jsou v bio potravinách obsažené. Je mnoho výzkumů, které zcela jasně potvrzují to, že podíl těchto látek je v nich mnohem vyšší než u běžných produktů. Pokud se podíváme na několik konkrétních příkladů, musíme říci, že například bio mléko má vyšší obsah prospěšných mastných kyselin. Totéž můžeme říci také o masu, jelikož i to lze do této kategorie zařadit. Když je něco bio, neznamená to nutně, že je to pouze produkt rostlinného charakteru. Opomenout však nesmíme ani obsah různých vitamínů a minerálů v ovoci, které pochází z ekologického zemědělství. I ten je vyšší v porovnání s hodnotami z běžných pěstebních míst.

Co biopotraviny neobsahují?

Není důležité jenom to, co obsahují, ale je důležité také i to, co neobsahují. Jak jsme již zmínili, jde o produkt ekologického hospodářství, kde je přísně zakázáno použití mnoha různých chemických látek. Jedním z dokonalých příkladů jsou pesticidy, které se v bio potravinách jednoduše nenacházejí. Stejně tak se v nich nenachází ale ani nadměrné množství dusíku, jelikož právě dusíkatá hnojiva jsou také zapovězena. Ten, který rostlina potřebuje, je dodáván z organických zdrojů, čímž je zajištěn pozvolnější příjem a tedy celkově menší množství dusičnanů ve finální potravině. Podíváme-li se například i na bio maso, nesmíme zapomínat na to, že oproti klasickým produktům zde není riziko například zbytků různých léčiv. A to platí jak o mase, tak to platí například také o mléce.

Jak je to s chutí?

I toto je otázka, která s bio potravinami souvisí. Obecně lze říci, že většina z nich obsahuje mnohem méně vody, což znamená, že chuť jako taková je zde ve vyšší koncentraci, což se následně projevuje logicky tím, že může být i intenzivnější. Samozřejmě pozitivum ekologického pěstování může být spojeno také s tím, že kromě chuti může zaujmout i lepší a kvalitnější textura, nebo konzistence. I to jsou následně faktury, které se při konzumaci mohou pozitivně podepisovat na tom, že nám takové potraviny chutnají mnohem více než ty běžné.

Nakupujte správně

Bio je v dnešní době fenomén, což s sebou přináší i určitá rizika. A to spojená především s tím, že v daném segmentu lze narazit na řadu podvodných potravin, které jsou sice označovány jako bio, ale samotný chov zvířat, nebo pěstování plodin není spojeno se správným ekologickým přístupem. Pokud nechcete naletět, doporučujeme nakupovat jenom u těch prodejců, kteří si za svými produkty stojí, kteří je znají a kteří je přirozeně také sami konzumují. Dobrým tipem je internetový obchod Portuguesa.cz. Ten jasně ukazuje, že v souladu s přírodou lze nejenom žít, ale je možné v souladu s ní také správně jíst. Kromě internetového obchodu potěší i brzké otevření kamenné prodejny, kde můžete jednotlivé potraviny vidět na vlastní oči. A proč jde o eshop s nádechem Portugalska? Jelikož právě z různých koutů této země mnoho potravin pochází. Co jistě nemusíme připomínat, že právě tato země je vyhlášená mnohými kulinářskými specialitami, ale i tím, že její obyvatelé kladou velký důraz na to, co jedí – tedy v jaké kvalitě.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here