Pozor na salmonelózu

0
1606

Salmonelóza je poměrně známá nemoc. Mnoho lidí se této nemoci obává zejména v létě, avšak díky zjištění, že k nám dostávají potraviny s bakterií salmonelou, se této nemoci obáváme i v tomto počasí, a proto bychom měli vědět, jak s touto nemocí bojovat.

Salmonelóza v těle

Bakterie se do těla dostane opravdu snadno, stačí sníst nějaké jídlo, které má bakterii v sobě a už jste nakažení. Rozpoznat salmonelózu není vůbec jednoduché, protože svými příznaky může připomínat i jiné nemoci. Nejčastěji se jedná o průjem, který může být doprovázen nepříjemnými křečemi v břiše a v některých případech také zvýšenou teplotou.

Nebojte se nebezpečí

Salmonelóza je nemoc, které rozhodně nepříjemná, ale ve většině případů není nebezpečná, protože jí lze jednoduše vyléčit a také tělo se poměrně snadno vyrovnává s průjmem i horečkou, což je rozhodně pozitivní. Ovšem jsou generace, pro které i tyto banality mohou být nebezpečné, jedná se o malé děti či naopak starší lidi, kterým může i průjem velice přitížit. Samozřejmě, že pokud se salmonelóza neléčí, tak může být nebezpečná. Může dojít k dehydrataci, ale hlavně salmonela je bakterie, která se dokáže dostat až hluboko do tkání, což může být nebezpečné.

Návštěva u lékaře

Jestli máte strach, že jste snědli nějakou potravinu nakaženou salmonelou, tak byste rozhodně měli navštívit lékaře. Odborník dokáže rozpoznat salmonelózu a nejlépe vám poradí, jak s ní bojovat. Ať už se jedná o jakoukoliv nemoc, vždy platí, že čím dříve se nemoc odhalí, tím lépe se léčí, a proto byste neměli s návštěvou u lékaře otálet a raději běžte k lékaři i s běžnou střevní virózou, než abyste měli riskovat své zdraví.

Salmonelózo pryč!

V případě, že navštívíte lékaře, ten vám jistě doporučí správnou léčbu a předepíše vám adekvátní medikamenty. Zpravidla se doporučuje klasické černé uhlí, aby se zmírnil průjem a s ním spojená dehydratace těla, stejně tak vám doporučí i nějaké léky na dezinfekci střev. Vzhledem k tomu, že vám průjem dehydruje, je důležité dodržovat pitný režim a raději pít více. Doporučují se minerální vody, protože ty mají v sobě speciální látky. A mnohdy je se salmonelózou spojená i dieta, neboť se budete muset vyhnout mastným a kořeněným jídlům.  Velkou nevýhodou je, že léčba této nemoci je poměrně zdlouhavá, zejména co se týče diety.

Zlaté babské rady

Snad na každou nemoc existují rady naši babiček, které se snaží všechny nemoci léčit pomocí přírody. V případě, že odborníci rozpoznají salmonelózu, tak vám babičky doporučí speciální nápoj, který by vám měl pomoci k úlevě. Jedná se o směs vody s cukrem a solí. Do tohoto roztoku se přidá šťáva z grepu a můžete se léčit. Samozřejmě, že je to účinný nápoj, ale každopádně je dobré i při užití nápoje užívat i medikamenty, abyste se s nemocí lépe vypořádali.

Salmonelóza není velmi nebezpečnou nemocí, ale je nepříjemná, a když nám hrozí na každém kroku, měli bychom vědět, jak s ní bojovat.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here