Colostrum umí nastartovat imunitní systém i u dospělých

0
638

Pevné zdraví a odolnost vůči všem chorobám by si přál každý. Pro své tělo ale můžeme mnoho udělat, abychom jeho imunitu zlepšili. Colostrum je skvělý doplněk pro zvýšení obranyschopnosti.

Aktivace imunity

V prvních hodinách života je každé mládě velmi náchylné k různým infekcím, po porodu se tak v mléčných žlázách u savců tvoří mlezivo, colostrum. To je biologicky aktivní tekutina, která obsahuje různé látky a imunoglobiny. Ty povzbuzují imunitní systém k větší aktivitě a přitom nijak organismus nezatěžují. S postupem věku pak hladina těchto látek klesá vinou nemocí, znečistěného životního prostředí, nevyvážené stravy, antibiotik a nadměrné konzumace alkoholu. To má za následek snížení imunity a ohrožení našeho zdraví. Na zlepšení imunity má většina z nás zafixovaný především vitamín C, po kterém sáhneme na podzim a v zimě, colostrum ale umí také velmi výrazně podpořit imunitní systém. Je také dobrou podporou u dlouhodobých nemocí a problémů nejasného původu, za který často mohou různé viry a plísně. Zmírňuje běžné nemoci, jako je nachlazení nebo angína, a vliv má i na závažnější onemocnění typu salmonely nebo borélie. Ocení jej i lidé s cukrovkou, po chemoterapii a s vleklými záněty.

Oblíbené po staletí

V péči o lidský organismus není colostrum, nebo také kolostrum, žádnou novinkou. Jeho pozitivní účinky znali již starověké civilizace. V Řecku ho atleti využívali jako doping pro náročné olympijské hry, v Egyptě jej dokonce považovali za dar boha Slunce pro vyvolené duchovní a faraony. Keltové pak svým bojovníkům podávali kolostrum před těžkými bitvami.

V 50. letech minulého století se colostrum začalo podávat jako doplněk pacientům s revmatoidní artritidou a od té doby je stále zkoumáno pro boj s mnoha dalšími chorobami i rychlejší regeneraci svalů.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here