Hubnutí – rady a tipy jak na to

0
2174

O hubnutí a zdravém stravování už bylo napsáno mnoho knih, článků a blogů. Každý, kdo o tom něco ví i neví, píše různé příspěvky na internet. Známí i neznámi autoři vydávají odborné knihy. Vy sami máte pocit, že už všechnu teorii znáte do posledního puntíku, ale do praxe se Vám to stále nedaří převést.

Ať děláte, co děláte, kila prostě nejdou dolů. Kde je chyba? Proč to ostatním jde a na Vás to nefunguje? Možná jste se na hubnutí začali moc soustředit a psychika Vás brzdí. Zkuste se zaměřit na něco jiného, přestaňte neustále myslet na hubnutí a váhu uložte do skříně.

Kvalita je důležitá

Přestaňte myslet na to, kolik kilogramů chcete shodit. Spíš se zaměřte na kvalitu potravin. Vybírejte čerstvé, kvalitní potraviny z ověřených zdrojů.

Vyhněte se polotovarům a hotovkám. S těmi opravdu nezhubnete. Raději si připravujte kvalitní domácí jídla.

Můžete vyzkoušet také krabičkovou dietu. Je to výborný pomocník pro ty, kteří si nevědí rady se svým jídelníčkem. Naučíte se, jak má správný jídelníček vypadat a také, jak velké porce by Vám měly stačit.

Nevíte jak na to? Nechte si poradit

Vyzkoušeli jste už všechny zaručené rady z internetu, každou dietu, která existuje, jste zkusili a stále se Vás kila drží? Navštivte výživového specialistu. S ním přijdete na to, kde je chyba a určitě se Vám ji podaří napravit a Vy začnete hubnout.

Počítejte s tím, že pokud jste vyzkoušeli všechny možné i nemožné diety, prášky na hubnutí a koktejly, bude hubnutí daleko těžší. Všechny tyto zaručené recepty jak zhubnout Vám pravděpodobně zpomalily metabolismus. Hubnutí nebude nemožné, ale těžší rozhodně ano.

Začínáte znovu a znovu?

Nikdy to nedotáhnete do konce? Začínáte znovu a zase to v půlce vzdáte? Kde je chyba? Možná nemáte dostatečnou motivaci.

Motivace dokáže hodně. Chcete si koupit nové kalhoty? Kupte si je za odměnu. Až zhubnete prvních 5 kilo, odměňte se a kupte si nové kalhoty. Za dalších 5 kilogramů si zajděte do oblíbené restaurace na večeři či do kina. Budete se vdávat? To je hodně velká motivace.

Sice byste měli hubnout pro sebe, pro své zdraví, ale co si budeme říkat. Každý má občas chvilku, kdy si řekne, že to zabalí, že si chce dát knedlo-zelo-vepřo. Nechce se Vám cvičit. Říkáte si, proč to vlastně děláte. Nevzdávejte to! Vydržte. To, že si dáte knedlo-zelo, nebo že se Vám jednou nechce cvičit, nic neznamená. Zítra ráno, až se probudíte, bude zase dobře a pojedete dál ve svém zaběhnutém režimu.

Ve dvou se to lépe táhne

To platí i v hubnutí. Najděte si na cvičení a hubnutí parťáka. Když na to budete dva, budete to lépe zvládat. Když se nebude chtít jednomu, druhý ho „potáhne“ s sebou. Navíc troška soupeření také neuškodí.

Neodkládejte hubnutí na zítra ani na jindy

Jestliže potřebujete nebo chcete zhubnout, neodkládejte to na zítra, na pondělí ani na jiný den. Začněte okamžitě. Klidně můžete začít večeří. Dejte si zeleninový salát s kouskem celozrnného pečiva a třeba grilovaným kuřecím prsem.

Střídejte pohyb

Chodíte už nějakou dobu pravidelně na aerobik či jumping? Stejně se Vám ale nedaří zhubnout. Zkuste něco nového. Střídejte pohyb. Pokud budete stále cvičit to samé, tělo si na to po čase zvykne a nebude reagovat. Zařaďte něco úplně nového. Třeba běh, kolo, zumbu. Pokud nemáte možnost nového cvičení (běh nebo kolo je většinou reálně vždy), zkuste alespoň otočit pořadí cviků.

Změňte své myšlení

Pokud chcete skutečně zhubnout, musíte změnit myšlení. Pokud budete k hubnutí přistupovat jako k dietě, nikdy se Vám zhubnout nepodaří. Nesmíte to brát jako nutné zlo, ale jako novou součást Vašeho života.

Změny zavádějte postupně, aby byly trvalé. Jen tak docílíte toho, že se s nimi sžijete a že se stanou nedílnou součástí Vašeho života.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here