Vodová dieta – pijte, co hrdlo ráčí, jen se neutopte

0
8780

Zdá se Vám to jako vtip? Tato dieta skutečně existuje. Je dokonce více variant této „zázračné“ diety. Od drastické, kdy vyloučíte všechno jídlo z Vašeho jídelníčku a pijete pouze vodu. Až po takovou, kdy jíte úplně normálně a pijete více vody než obvykle. Jiné nápoje nepřijímáte. S touto dietou jdou ale ruku v ruce také velké zdravotní problémy. Obzvláště pokud vyřadíte z Vašeho jídelníčku veškeré jídlo. Toto berte jako varování. Nikoliv doporučený způsob hubnutí!

Výhradně vodu

Nejprve se podíváme na tu nebezpečnou, kdy vyřadíte všechno a pijete jen vodu. Schválně uvádíme nebezpečnou, protože ona taková skutečně je!

 • Chybí veškeré živiny – sacharidy, tuky, bílkoviny, vláknina
 • Budete unaveni – nedostatek sacharidů
 • Přetížíte ledviny
 • Problémy s kůží, vlasy, nehty
 • Nedostatek vitamínu a minerálů
 • Bolesti hlavy
 • Hrozí kolapsy

Pokud byste se rozhodli pro toto drastické řešení, berte v úvahu rizika! Takto drastická vodová dieta se může držet max. 1 – 2 dny. Proto tento čas nepřekračujte.

Méně drastické opatření

Tato dieta už není tak drastická, jak první uvedená. Stále je ale hodně přísná a není rozhodně vhodná pro každého ani na dlouhou dobu.

Zásady:

 • Jíte 3x denně
 • Před každým jídlem vypijete velkou sklenici vody
 • Jíte poloviční porce
 • Při hladu pít a pít

Zhubnout můžete, ale po najetí zpět na Váš běžný jídelníček půjdou kila opět nahoru. I když začnete sacharidy zařazovat postupně.

Nejméně drastická varianta vodové diety

Zde máte úplně běžný jídelníček (co nejvíce zdravý) a všechny tekutiny (džusy, slazené minerálky apod.) nahradíte vodou. Musíte dodržovat dostatečný pitný režim. Alespoň 3l denně. Tato forma vodové diety je velice funkční. Jedná se o totiž o zdravý životní styl.

Pokud chcete opravdu zhubnout, vyzkoušejte tuto variantu. Určitě se vyhněte první variantě. Ta Vám může velice uškodit. Je to opravdu hazard se zdravím i se životem.

Druhou variantu můžete zkusit, ale opět pozor. Pokud omezíte stravu moc, hrozí rizika. A nejsou malá!

Kde se s vodovou dietou setkáme

První dvě varianty hodně používají modelky, pokud potřebují rychle zhubnout. Vyřadí z jídelníčku kvalitní potraviny a pouze pijí vodu. V lepším případě alespoň minerálky. Bohužel, tato opatření mají za následek problém se zažíváním, kolapsové stavy a v nejhorším případě i úmrtí.

Modelky ji naštěstí drží vždy pouze pár dní, těsně před focením či před módní přehlídkou. Ale i tak je to velké riziko.

Zdravotní rizika

Díky špatné informovanosti se dost dívek, hlavně těch mladých uchyluje k takto razantním redukčním dietám. Řeč je nyní o první a druhé variantě. Pokud například 16-ti letá dívka, která není spokojená se svou váhou, sáhne po takovémto drastickému řešení, hrozí jí problémy na celý život.

Rodiče jsou časově velice vytížení a často si nevšimnou, že jejich dítě (dnes už ne jen dívky, ale i velké množství chlapců) má problémy. Všude se na nás hrnou obrázky neskutečně hubených modelek a dívky v pubertě samozřejmě chtějí vypadat stejně. Chtějí být oblíbené. Chtějí se líbit.

Pak bohužel, místo aby začaly sportovat a jíst zdravě (to znamená vyřadit colové a další sladké nápoje, chipsy, návštěvy fast foodů atd.) uchylují se k nebezpečným dietám. Zdravotní rizika, obzvlášť v tomto dospívajícím věku, mohou být opravdu fatální. Od ztráty menstruace u dívek, přes mentální anorexie až po úmrtí. Dříve byl toto problém výhradně ženského pohlaví. V dnešní době, se bohužel stále více setkáváme i s obezitou u chlapců. A stále stoupá číslo počtu mentální anorexie u mužského pohlaví. Zapomeňte na nesmyslné diety – změňte životní styl a budete mít vyhráno.

Nechceme nikoho samozřejmě strašit. Důležité je, všímat si okolí a přemýšlet!

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here