Přírodní energické nápoje – svěžest proti únavě v každém doušku!

0
3609

O přirodních detoxikačních nápojích, které vás přivedou k plné energii a které si jednoduše připravíte.

Odhaduje se, že příznaky únavy zažívají až tři čtvrtiny populace a mnohem častěji ženy. Například při přechodu od zimy k jaru se setkává celá řada vlivů, které jsou pro organismus zátěží. Jaké nápoje si dopřát na detoxikaci?

Přírodní energické nápoje – Jaké nápoje pomohou s detoxikací?

  • Ovocné a zeleninové šťávy jsou ideálními detoxikačními prostředky. Vezmeme-li si je místo jídla, dopřejeme svým vnitřnostem velmi blahodárný oddych, přičemž zároveň dodáme organismu živiny a energii z přírodních zdrojů. Doporučuje se pít alespoň jeden den v měsíci čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Organismus se tak zbaví toxinů a ozdraví naše tělo i duši.
  • Čerstvě vymačkaná citronová šťáva zředěná vlažnou vodou je výborným pročišťujícím prostředkem. Posiluje játra, důležitý detoxikační orgán a odstraňuje zácpu. Užíváme ji každé ráno na lačno půl hodiny před snídaní.
  • Účinné látky obsažené v zázvoru podporují zdravé zažívání, povzbuzují krevní oběh a přispívají k čištění organismu od škodlivin. Zázvorový čaj doplníme medem a citronovou šťávou.
  • Šťáva z aloe vera pomáhá účinně detoxikovat organismus a odvádět škodlivé látky z organismu. Navíc podporuje činnost střev a zlepšuje imunitní systém organismu.
  • Lahodný a zdravý nápoj z kombuchy pomáhá odstraňovat škodlivé látky, podporuje odolnost organismu proti nemocem a je zdrojem vitaminů, enzymů a dalších důležitých látek.
  • Syrovátka upravuje metabolismu, čistí střeva a odvádí z organismu škodlivé látky. Ze sušené syrovátky si velice jednoduše připravíme zdravý nápoj 1 polévkovou lžíci sušené syrovátky rozmícháme v malém množství vody na kašičku a doplníme 1,5 až 2 dl vlažné vody.
  • Při jarní únavě je vhodný šípkový čaj s vysokým obsahem vitaminu C, který je obsažen takových vazbách, že jej var neničí. Lze využít i šťávu ze šípku.
  • Obyčejná kopřiva má již od starověku svoje místo v léčitelství a lékařství. Například básník Horatius ji doporučoval na prodloužení věku těmito slovy: „Budeš-li se uprostřed hojných jídel živit střídmě bylinami a kopřivou, budeš déle živ“. Kopřivový čaj se s oblibou pije na jaře k pročištění celého organismu a pro krvetvorbu, stejný účinek má i kopřivová šťáva.
  • „Krev čistící“ čaje můžeme připravit i z dalších bylinek, které podporují látkovou výměnu a krvetvorbu kořen a nať pampelišky, řepík, pelyněk či jablečník.
  • Náš známý léčitel Josef A. Zentrich doporučuje jarní bylinný čaj připravený ze stejných dílů listů ostružiníku, listů maliníku, listů černého rybízu, listů lesního jahodníku a kopřivy. Tři lžíce směsi zalijeme 750 ml studené vody a pod pokličkou necháme vylouhovat do rána. Ráno necháme přejít několikavteřinovým varem, poté necháme asi 5 minut stát a scedíme do termosky. Nalačno vypijeme asi 250 ml a zbytek po doušcích během dne.

Můj tip!

Dodržujte správný pitný režim, choďte hodně do přírody a užívejte si jarní sluníčko, čerpejte z něho sílu a dýchejte svěží vzduch. Z přírodních prostředků se potom hodí Blendea Supergreens, ve kterém najdete hned 4 superpotraviny a nebo Prodetox, obojí skvěle pročištuje zaneřáděné tělo.

Detoxikace a doplňky stravy online

Produkty na detoxikaci organismu koupíte na Prozdraví.cz >>

Široká nabídka produktů a doplňků, které vám pomohou s detoxikací a nastartováním k plné energii.

AUTOR:

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here