Opakující se gynekologické záněty – Diskuze

9
16009

Úvodní příspěvek diskuze:

 1. 7. 2009 18:30:34 | Renata

Zdravím všechny a prosím o jakoukoliv radu na opakující se gynekologické záněty. Několik let se mi opakovaly kvasinkové záněty, letos je to masivně Enterococcus fekalis a E-coli. Mam uz tretí antibiotika, čípky a nic nezabírá. Jsem z toho už zoufalá. doktorka se tváří, že není jiná pomoc než opakovaně brát antibiotika, jenže po všech vždy ty potvory přežily a množí se stále dál…

Laktobacily

 1. 1. 2015 14:30:21 | Ivana

Já jsem s tímhle měla taky problémy a nic příjemného to není.. naštěstí jsem si nechala poradit a koupila si Laktobacily od Imunitu, které mě konečně pomohly! tady kdyžtak článek na téma nejlepší laktobacily

záněty

 1. 9. 2014 23:46:03 | Jana Hl.

Trpím záněty v intimních oblastech docela pravidelně. Gynekoložka mi není schopná pomoci, vždy jen na chvilku a pak se problém vrací. Teď mi paní v lékárně doporučovala přípravek, který je obecně proti zánětům. Myslíte, že by mohl pomoci? Minimálně jako prevence?

Re: záněty

 1. 2. 2015 14:42:35 | Renata

Mě pomohlo užívání enzymů (wobenzym) a přísná dieta. Určitě jsou také velmi dobré prevntivní výplachy pochvy (jednou do týdne) a nebo užívání gynekologických čípků (opět stejný postup – jednou do týdne).

Re: záněty

 1. 11. 2014 12:26:40 | LELE

Prošla jsem si také neustále se opakujícími záněty s bakterií E-coli a Candida. Jakmile jsem zjistila kde je skutečný problém, mám klid a pokoj. Zjistilo se, že u mě špatně funguje slinivka břišní, čili nemám dostatek trávicích enzymů, které mají za úkol strávit z potravy vše potřebné, než se dostane do tlustého střeva. Pokud se tam nedostane dostatečně natrávená strana, jsou to přímo pomeje pro E-coli a Candidu. Proto vám někdo nabízí APO – curenzyme. U mě je ten problém ještě širší, mám onemocnění – Histamínová intolerance, takže je nutná dieta – celoživotní.

Záněty

 1. 9. 2014 23:29:28 | BooBoon

Často trpím na záněty, zkusila jsem už doktory, homeopatika, přírodní medicínu – nic nepomáhá. Teď by měla na trh přijít nějaká novinka s kurkumou a enzymem z bource morušového, nevíte, o co jde? Hodně by mě to zajímalo…

Mykóza a věrnost

 1. 8. 2014 22:05:29 | Lucka

Taky je důležité, aby vám partner byl věrný, nebo případně aby jste vy nevyhledávaly vzrůšo jinde. Taky bych alespoň v průběhu mykózy používala kondom.

Re: Mykóza a věrnost

 1. 1. 2015 10:22:36 | Morchella

Tak hygiena a střídání partnerů, to je jasný.To je lehká léčba .Ale když máš s jedním partnerem sterilní sex s kondomem a stejně máš dokola záněty, tak to může být ořech. Mně klasická medicína absolutně nepomohla. Čínská medicína ukázala na slabou dráhu ledvin. Třičtvrtě roku jsem pila povětšinou zahřívací byliny, což mně stálo asi 11stovek měsíčně, ale byla to nejlepší investice mého života.-))

Mykóza a holení

 1. 8. 2014 22:00:06 | Lucka

Ženský, mám pro vás radu. Přestaňte si holit intimní partie, pokud trpíte na mykózy. Ty chloupky tam přeci jen na něco jsou. Taky to nepřehánějte s léčbou a neplašte se nad každým zasvěděním. Mně pomohlo neholit se, umývat se 1x denně čistou vodou a také doma nenosit kalhotky.

Zelene rostliny

 1. 6. 2014 12:41:12 | Pavlina

Ahoj, já můžu přidat taky svoji zkušenost, byla jsem na tom taky tak, nic mi nepomáhalo. Nakocec jediné co mi pomohlo byl mlady jecmen a chlorella. Zelene rostlinky me toho fakt zbavily, ono to asi souvisi i s oslabenou imunitou, jak je člověk oslaben,tak to dostane, alespon já. No toto mi posilnilo imunitu, mám víc energie, jsem méně unavená a nemám záněty. doporučuji 😉

Re: Zelene rostliny

 1. 7. 2014 23:15:09 | Monika

Pavli ten mladý ječmen je co prosím?:-)Zkusila bych to

Probiotika + Wobenzym

 1. 6. 2014 10:36:00 | Táňa

Jednoznačně probiotika + Wobenzym, ale alespoň dokončit tu kúru. Nejhorší je vydržet pravidelně a nalačno užívat ten Wobenzym, ale nic jiného mi po mnoha mnoha pokusech nezabralo.

vaginální zánět

 1. 11. 2013 17:51:22 | Vladka K.

Vaginální zánět je nepříjemný problém, který může trápit ženy opakovaně. Nejčastější příčinou je kvasinková infekce způsobená Candidou Albicans, která běžně žije ve vagině. K léčbě tohoto onemocnění se užívají antimykotika v podobě mastí, čípků či tablet.

Opakované mykózy

 1. 11. 2013 10:32:39 | Bludička

S mykózami bojuju od svých 17-ti let a je to boj na celý život. Ale co se týče antibiotické léčby, byl to vždycky jen jednorázový účinek. Jeden cyklus dobrý a v druhém se to vrátilo. Nakonec jsem si navykla na taková opatření, díky kterým se mi už tak silné neobjevují. Někdy třeba nějaký náběh a náznaky jsou, ale stačí počkat na měsíčky a je čisto. Nepoužívám žádná normální mýdla, ale lactacid, nenosím syntetické prádlo, používám už jenom vložky s obsahem probiotik intimea, omezila jsem používání tamponů a když ho mám, vždy dám pod něj tu probiotickou vložku. Co jsem s tímhle začala – je to tak dva roky- nemusela jsem použít žádnou jinou léčbu.

na kvasinkové zápaly

 1. 11. 2013 18:49:55 | oli

je dobrá konzumácia chlorella pyreinodosa a obmedzenie sladkosti, a ked tak, potom karobove tycinky, alebo vyrobky s obsahom karobu. Karob obmedzuje kvasinky…..

Mykóza

 1. 7. 2013 16:26:29 | Jarca

Já proti předcházení mykózy používým mycí gel Lactacyd. Když se u mě objevila mykóza tak jsem zkoušela bílý jogurt, pak canesten, ale ani jedno mi vůbec nezabralo. Pak jsem se dočetla někde na internetu o vagynálních kapslích Maldion. Po těchto kapslích se mi opravdu ulevilo a po 4 dnech jsem byla fit. Žádné svědění ani pálení.

infekce

 1. 7. 2013 00:21:07 | Lucienda

Tak to ti přeji a zároveň závidím. Já mám s mykózou šílené problémy. Přitom bavlněné spodní prádlo používám a probiotika taky pravidelně beru (kvůli imunitě). Antikoncepci sice beru, ale nemyslím si, že bych mohla mít ty mykózy kvůli tomu. Zkusím se pozeptat po tom maldionu, ale už jsem vůči všem těm lékům natolik skeptická, že snad ani nevěřím, že by to mohlo zabrat :/

Re: infekce

 1. 11. 2013 19:59:07 | Květa

Jako když slyším sebe. Je to hrůza. Ale já nevím jestli je to v uvozovkách jen kvasinka. Ale šíleně mě bolí břicho. Doktor napíše nějaké globulky, nebo léky na polikání a ani mi to nepomůže a nebo jen na chvilenku. Také mám speciální mýdla , prádlo atd atd. Nic. Asi zkusím nějaké bylinky nebo homeopatika nebo vážně už taky nevím.

opakující se mykóza

 1. 7. 2013 12:58:24 | simona

Mě se taky mykózy často vracely a zkoušela jsem na to všechno možné. Takže když už mě přestalo bavit, že mi nic nepomáhá, tak jsem se to rozhodla vyřešit radikálně. Spodní prádlo a tanga jsem vyměnila za kalhoty ze stoprocentní bavlny, změnila jsem stravování a vyhýbám se sladkému. Taky jsem vysadila antikoncepci, i když to nebylo kvůli mykózám. V lékárně jsem si koupila maldion (dřív jsem zkoušela i tampón s bílým jogurtem,ale tohle je mnohem pohodlnější) a probiotika, které teď beru pravidelně.Snad díky tomu všemu dohromady jsem momentálně třetí měsíc bez mykózy a pevně věřím, že to tak bude pokračovat dál

mykóza

 1. 6. 2013 13:14:54 | petrra

Taky mívám problémy s vaginálníma mykózama. Dřív jsem kupovala canesten,ale ten mě nijak nezabíral,vůbec mi nepomáhal.Tak jsem sondovala v lékárně, mám tam známou a poradila mi maldion – jsou to vaginální kapsle, které obsahují probiotika. A tohle mi naštěstí zabírá. Četla jsem i nějaké diskuze, kde si holky si holky tampón potíraly bílým jogurtem a ten si zaváděly, ale tyhle kapsle mi přijdou teda pohodlnější 🙂

Re: mykóza

 1. 6. 2013 14:58:15 | petrra

Ještě bych doporučila užívat klasické probiotika a taky omezit cukry v potravinách. Pokud se Vám mykózy vracejí, je vhodné nosit bavlněné spodní prádlo, ne tanga a těsné kalhotky.To taky může mít vliv na tyto potíže.Taky působí stres, těhotenství nebo antibiotika

problém

 1. 1. 2013 11:33:17 | M

No nevím nevím . Já mám pocit ,že mě ty megaenzymy zatím nepomáhají. Co se výt.týče a močení týče. Problém je zatím stále. Zatím jsem teda na začátku. Ale už při prvním užití jsem měla pocit,že se to spíš zhoršuje.

opakované mykózy

 1. 1. 2013 11:05:17 | Danila

Opakovaný návrat mykózy je peklo. Chce to propojit pevný režim stravování, vynechat jogurty, cukry, důslednou hygienu a dotáhnout do konce léčbu pomocí antibiotik a enzymů. Zajít na gyndu, nechat si předepsat antibiotika a pak k tomu brát Wobenzym v dávce tak 3 x 5 pilulí denně. A brát ho i po dobrání antibiotik.

laktobacily

 1. 1. 2013 17:28:48 | Růža

Já na záněty užívám Laktobacily od Imunitu, pořád se mi kvasinky vracely…vždycky v létě po koupališti anebo po saunování. Co užívám tyhle laktobacily, mám klid.

saty versus kvasinky

 1. 11. 2012 17:56:29 | petulkav2012

rada bych se podelila o muj zpusob reseni zanetu kvasinek. saty a sukne- to je moje rada. od te doby co nosim saty a sukne nemam problem, zmenila jsem uplne satnik. trpela jsem kvasinkovym onemocnenim od puberty. po 13 letech jsem byla uz zoufala, porad u gynekologa. prej na to trpi 1 ze 4 zen.TO je na zamysleni, jak to???? co delame spatne??radi nejist cukry, ale to ja fakt nedokazu. takze jidelnicek zmenit trvale nejde. co by to mohlo byt jineho?co mi telo rika? kde je problem? pak jsem se odstehovala do italie a zjistila jsem ze v lete me kvasinky netrapi. nosila jsem sukne a saty skoro cele 4 mesice. zacalo to az v zari, kdyz bylo chladneji a ja zacala nosit kalhoty. V CR jsem si toho nevsimla, behem leta jsem nosila kalhoty. Podle me zeny v minulosti (pred kalhotama) nemeli tyhle problemy. takze me napadlo zmenit satnik, zkusit to. za to nic nedam. penize vynalozene za gynekologa(tady stoji 120eur jedno sezeni) muzu dat do noveho satniku a uvidime. a vite co? funguje to. uz pres dva roky nemam zadnej zanet, dokonce ani kdyz jsem byla tehotna. ALE NOSIM SATY kazdy den!! zadne kalhoty(rifle), maximalne jen netesne,lehke z bavlny.Necekejte az bude ZOUFALE a zkuste to hned! Vase telo Vam rika ze mu neco vadi. A muzou to byt tesne uple kalhoty!! 🙂

Re: saty versus kvasinky

 1. 11. 2013 20:03:49 | Květa

TY jo , dobrý nápad. A nebo , stěhujeme se k moři. Když já jsem zmrzlík a v zimě v sukni nee. Škoda. Ale stojí to za úvahu. Někdo mi jednou dokonce vyprávěl, že chodí v šatech a pod šaty nic. A problém – žádný.

Apendix

 1. 9. 2012 09:55:48 | Berta

Z vlastni zkusenosti muzu doporucit vysetreni a pripadne vyoperovani slepeho streva. Vice nez rok jsem chodila ke gynekolozce s bolesti v podbrisku a brala neustale ATB. Bolest ustoupila vzdy jen na chvili a pak se vratila. Doktorka se rozhodla poslat me na vysetreni na chirurgii, kde se rozhodli operovat slepe strevo, protoze bolest byla v miste apendixu. Po operaci mi doktor rekl, ze jsem musela opakovane prodelat zanet slepeho streva, ktery se pravdepodobne utlumoval uzivanim ATB, protoze v oblasti apendixu byl velky pocet srustu, ktere vznikaji po zanetu. V dobe operace byl dokonce apendix i zaniceny. Bolest, ktera vypadala jako gynekologicky zanet byla zpusobena stocenim slepeho streva do blizkosti vajecniku. Od operace uz me zadne bolesti netrapi a veskere problemy byly zpusobeny slepym streve.

Opakující se záněty

 1. 5. 2012 20:49:31 | Pavla

Romana: Opravdu SWISS Laktobacily Imunit pomohli při opakujících se zánětech? Já je mám pořád, nejméně jednou za měsíc se přihlásí o svoje místo a už jsem z toho zoufalá. Doktor mi dává pořád čípky ale pomůže to na chvilku a stejně se to vrátí : ((

Laktobacily!!!!!

 1. 2. 2012 13:40:37 | Romana

Zkuste laktobacily, já trpěla záněty 4 roky, tak 3x do měsíce..:-(Před dvěma měsíci jsem si koupila Swiss Imunit a jsem zatím v pohodě, doporučuju vyzkoušet 😉 Nikdy mi nic nepomohlo víc na takhle dlouho..je to bájo,zas úplně jinej život :-)))))

Re: Laktobacily!!!!!

 1. 5. 2012 20:50:29 | Pavla

Opravdu SWISS Laktobacily Imunit pomohli při opakujících se zánětech? Já je mám pořád, nejméně jednou za měsíc se přihlásí o svoje místo a už jsem z toho zoufalá. Doktor mi dává pořád čípky ale pomůže to na chvilku a stejně se to vrátí : ((

Re: Laktobacily!!!!!

 1. 6. 2012 20:13:55 | Elvíra

Lactobacilly jsou vskutku dobrá věc. Doporučuji je užívat klidně nějakou dobu i preventivně. Také bych ráda opět zmínila svou pozitivní zkušenost s Wobenzymem, který mi pomohl se z nepříjemných problémů dostat.

Nejlepší prevence – laktobacily

 1. 12. 2011 09:47:09 | Aneta

Holky, přesně vím o čem všechny mluvíte. Skvělá a zároveň i cenově přijatelná prevence se mi nejlépe osvědčilo brát 2x denně na lačno laktobacily (osobně užívám lakt. imunit, kvůli vysokému obsahu aktivních látek). Tento rok jsem musela ke gynekologovi jen jednou. Což je u mně obrovský úspěch.

gyn. zanety

 1. 10. 2011 14:49:00 | cascada

Nevim, co je za zanet, kdyz je citit po zkazenych rybach a jak vznika. Dekuji

opakované bolesti

 1. 9. 2011 11:53:25 | Petra

Dobrý den, mohli byste mi poradit, co to je, když mě bolí napravo ale i nalevou dole? na vajecniky je to moc dole a doktor mi řekl, že to jsou uzliny, ale mě to bolí už měsíc a pořád nic…předtím sem 10dní brala atb. na zanet delozniho cipku, který se mi vrátil po 12dní… jsem z toho nešťastná 🙁 poraďte mi prosím

gynekologické záněty

 1. 6. 2011 14:18:34 | Ivana

Dobrý den, mnoho žen trpí těmito problémy. Vyzkoušejte anioonové vložky a budete mile překvapeny nejen pohodlím, které přinášejí, ale časem se zbavíte i nepříjemných problémů a to díky tomnu, že vám uděljaí sterilní prostředí a tělo se regeneruje. 🙂

opakovane zanety-prevence

 1. 3. 2011 20:02:32 | Irena

Prevence-casto myt vlaznou vodou,nepouzivat mydlo,intimni je tak 1 tydne,bavlnene spodni pradlo,nenosit dziny,pred a po styku umyt,zadna vana jen sprchovat.Vyplachy sice odplavy vse spatne ale i dobre a kamaradka po nem i krvacela.Pri vytoku,svedeni apod. pouzit laktobacily z lekarny,kdyz je hur antibiotika od doktora.Me opakovane zanety dostaly na operaci delozniho cipku.70procent lecby je zivotni styl a jen 30procent vyleci prasky.

mykozy

 1. 9. 2010 12:48:25 | Míša

Moje výborná zkušenost je s laktobacily. Mívala jsem pořád dokola záněty až mě v lékárně nabídli Maldion – vaginální kapsle, s obsahem probiotických kultur- jsou vybrány přímo konkrétní kmeny, které se vyskytují v oblasi pochvy.Cena kolem 190 Kč, koupit lze běžně v lékárně.

kvasinkové onemocnění

 1. 8. 2010 22:35:05 | Julie

Zdravím, zajímalo by mě, jestli se při zánětu resp. při kvasinkovém onemocnění může pít vodní kefír tkzv. Tibi krystaly.Nemáte někdo zkušenost??Děkuji..

záněty

 1. 6. 2010 07:06:08 | Klára

Zkuste kromě krémů a zeleného čaje třeba curenzym. Enzymová terapie, žádný zátěž organismu a minimálně na prevenci a podporu zdraví je výborný

Re: záněty

 1. 10. 2012 17:47:37 | Peter

Doplněk stravy APO-CURENZYM ACTIVE + NATTOKINASE uvedený do oběhu po 31. 1. 2012 musí být stažen z lékáren: www.obran.cz/doplnek-stravy-apo-curenzym-active-nattokinase-uvedeny-do-obehu-po-31-1-2012-musi-byt-stazen-z-lekaren/2012/07/26/

Re: záněty

 1. 7. 2010 04:16:54 | katka

Když jsem dostala zánět v těhotenství, doporučila mi doktorka místo antibiotik vkládat stroužek česneku (po stranách oříznout, aby byla větší účinnost, možno prošít nití, aby se dal lépe vyjmout), zabralo to. Později mi doporučila preventivní každodenní výplachy (odšroubovat sprchovou hlavici a teplá voda úplně stačí). Od té doby problémy nemám.

Re: záněty

 1. 4. 2012 11:17:53 | Romana

tak to mi přijde jako vtip toto… —

Re: záněty

 1. 6. 2010 09:32:49 | MArie

Zajímavý tip, a ten curenzym opravdu není chemický? Slyšela jsem na to samou chválu …

Re: záněty

 1. 7. 2010 11:22:57 | Iva

Z vlastní zkušenosti doporučuji pro začátek laktobacily v tabletách, prý jsou nejlepší od výrobce Swiss, zajištují správné prostředí ve střevě ve kterém se nachází 70% imunity. Nepřemnožují se bakterie ve střevě a zajištuje správné prostředí. ovlivňuje tím prostředí v pochvě. Určitě vynechat cukry a sůl. Šalvěj (sypaná) jako čaj k pití i jako sedavá koupel, dále také sedavá koupel s mořskou solí. Pobyt u moře také velmi pomůže. Celkově změnit stravovací návyky. V malém množství jíst lilky, brambroy, rajčata, papriku a hojně jíst mrkev, brokolici, květák, petržel, celer – prostě kořenvou zeleninu. Doporučuju také používat při sexu lubrikační gel s antiseptickým složením, např. s tea tree oilem.

Pomáhá úprava stravy

 1. 5. 2010 20:34:01 | milica

po poradě s homeoptakou jsem upravila stravu, aby v ní bylo o dost míň cukrů (kvasinky se tím cpou) a posilovala jsme rostlinnými přípravky (třeba curenzym) imunitu. Zabralo to kupodivu rychle

Krvácení v době braní antikoncepce!

 1. 1. 2010 20:02:14 | Karolína

Dobry den, beru hormonalni antikoncepci Lindynette 20 uz temer rok a nikdy jsem zadny problem nemela a vzdy dostavala menzes pravidelne. A tento mesic jsem zacala krvacet o tyden drive, kdyz mam jeste 2 taletky v platicku. Je to normalni??? vzdyt bych mela krvacet az doberu cele plato ne? Diky za rychlou odpoved.

Tohle mi pomohlo!

 1. 11. 2009 21:14:40 | Pavlina

Ahoj, ja jsem mela ty zanety take, Bacterial Vaginosis, nekolikrat do roka pokazde jsem brala antibiotika Metronizodal. Tohle funguje i kdyz to tak nezni. Vyplach vaginy 3% peroxidem napul smichany s vodou. Ver mi! Taky jsem pochybovala ale pomaha mi to! Hledej pod home remedy for BV a tam najder o tom forum!

rada od známe

 1. 10. 2009 17:50:49 | Pavla

Já osobně tenhle problém nikdy neměla, tak nevím zda to funguje, protože jsem to nikdy nevyzkoušela, ale jedna moje kamarádka si na to dávala bílý jogurt přes noc a pomohlo jí to,

Kvasinky…?

 1. 9. 2009 11:06:26 | Pavlina

Mila Renato, trpela jsem kvasinkama tak casto,a i pri pouhem noseni ryfli jsem je hned mela. Ziji v Anglii a taky me stale lecili na kvasinky az jednou jedna dobra doktorka zjistila ze to nejsou kvasinky ale „Bacterial vaginosis“ Priznaky jsou hodne podobne. Dostala jsem „Metronidazone“ a dnes nevim co kvasinky jsou. Preji vam brzske uzdraveni a pohodu v zivote. :o)

Re: Kvasinky…?

 1. 6. 2010 08:45:08 | Veronika

Děkuji za tip, mně doporučili lékaři totéž a je to lepší. Preventivně ještě užívám curenzym na celkové zdraví.

opakující se gynekologické záněty

 1. 7. 2009 18:30:34 | Renata

Zdravím všechny a prosím o jakoukoliv radu na opakující se gynekologické záněty. Několik let se mi opakovaly kvasinkové záněty, letos je to masivně Enterococcus fekalis a E-coli. Mam uz tretí antibiotika, čípky a nic nezabírá. Jsem z toho už zoufalá. doktorka se tváří, že není jiná pomoc než opakovaně brát antibiotika, jenže po všech vždy ty potvory přežily a množí se stále dál…

Re: opakující se gynekologické záněty

 1. 11. 2009 22:43:06 | dita

ahoj. já měla stejný problém, nebudu rozepisovat co vše jsem vyzkoušela. i doktorka ze mě už nemohla. nevěděla co mi dát. často jsem tam šla s pláčem. pomohly mi MEGAENZYMY. stojí 230 Kč, je jich 90. Začala jsem v září, a od té doby co je beru tak o zánětu nevím. jsou fakt super.

Re: opakující se gynekologické záněty

 1. 6. 2011 16:50:48 | kvasinky

Často se mi kvasinkové záněty vracely a obzvláště v tu nejnevhodnější dobu. Začaly mi v pubertě a držely se 8 let. Hrůza na to jen vzpomenout. Při posledním léčení mi pomohl Wobenzym, který jsem brala tři měsíce. A cukr jsem si úplně zakázala, protože ten je na kvasinky snad úplně nejhorší.

Re: opakující se gynekologické záněty

 1. 2. 2012 01:25:21 | Baroneta

kvasinky jsou potvory. Svého času mě přepadly po antibiotické léčbě. Začala jsem polykat laktobacily a jak taky jsem to podpořila Wobenzymem, protože jsem ho doma měla od operačního zákroku, kdy mi pomohl s hojením. Občas si dávám preventivní kůry, protože člověk to může chytnout kdekoliv.

5/5 - (1 vote)

9 KOMENTÁŘE

 1. Já jsem byla velice spokojená, jelikož na webu funguje poradna pro pacientky, která je vedena gynekoložkou MUDr. Zuzanou Líbalovou!

 2. Mám neustálé problémy s opakujícímy se záněty, máte nějakou zkušenost s přípravkem, nebo fintou ja na to?

 3. Třičtvrtě roku plného trápení.Pan doktor mi našel E coli v pochve.Nikdy jsem na nic podobného netrpela,tento problem u mne nastal po Biosii děložního čípku.Nikdy bych nepřišla na to že nějákou takovou bakterii mám.Netrpela jsem na žadné výtoky ani svědění, vše to začalo akutním „zanětem močáku“.Žádný akutní zánět močaku to ale nebyl 2x po sobe Nitrofurantoin který nic nevyřešil.Spousta penez za bilinky byla také ztrata času a peněz.Gynekolog ani urolog mi nedokazali pomost!Pomohlo mi jen mé zoufalé pídění po internetu.Píšu sem protoze jsem prozila pekelný třičtvrtě rok!Vše to zpočívalo jen v posilení inunity a zlaté laktobacílky!!!!Zachranili me i muj vztah!!;)

 4. Mě v lékarně laborantka vysvětlila, co a jak při výdeji léku. Všechny informace jsou také popsány v příbalovém letáku nebo na stránkách

 5. Chce to omezit sladkosti. Já se s tím trápila dlouho, brala jsem taky antibiotika, po nich je ale potřeba nějak obnovit zdravé prostředí takže mi doktor doporučil brát Vagiferm a teď mám naštěstí pokoj!

 6. Já se se záněty a mykózami trápila několik let. Bylo to nepříjemné. Moje gynekoložka mě dávala jen antibiotika nebo čípky. Po změně doktorky se najednou začalo vše zlepšovat. Nová paní doktorka mi doporučila nějaká probiotika na posílení imunity. V lékárně jsem si vyzvedla Probiolact a na gyndu se teď chodím jen ukázat.

 7. Já znám taky Vagiferm, brala jsem ho po antimykotikách a od té doby mám pokoj, dřív jsem byla na gyndě každé dva měsíce a teď už chodím jen na preventivky 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here