Rýma – Jak se zbavit rýmy

0
3650

Tipy jak léčit rýmu různými přírodními prostředky aneb jde to i bez chemie.

Pro uvolnění ucpaného nosu a pro celkové posílení organismu je slepičí či kuřecí polévka účinnější než cokoliv jiného. Někdy je též nazývána jako „židovský penicilín“.

Česnek obsahuje velké množství látek významných pro lidský organismus, je přírodním antibiotikem a působí proti rýmě.

Také cibule a křen by se měly objevit v jídelníčku nemocných s rýmou.

Mnohé výzkumy potvrzují, že rýma nemá ráda zvýšenou konzumaci řeřichy seté. Je doporučována zvláště v zimě, kdy je čerstvé zeleniny menší výběr než v sezóně.

V případě rýmy si vždy vzpomeňte na „ohnivou“ mexickou kuchyni, neboť pikantní pokrm z pálivých papriček nebo chilli koření dokáže prý snížit překrvení sliznice a udržuje vlhké dýchací cesty.

Třísloviny obsažené v zeleném nebo černém čaji mění strukturu sliznice a činí ji odolnější vůči choroboplodným zárodkům.

Látky obsažené v tymiánu mají protizánětlivé účinky a podporují uvolňování hlenu.

V boji proti rýmě je vhodné pít hodně teplého lipového čaje ochuceného medem. Prastarým léčebným prostředkem proti rýmě je horká lázeň nohou, při níž je vhodné popíjet lipový čaj. Jakmile se začnete pořádně potit, ulehněte do postele.

Na rýmu se doporučuje i čaj z bezových květů, jitrocelu nebo heřmánku.

Osvědčením prostředkem našich babiček v boji proti rýmě a nachlazení jsou tzv. cibulové ponožky. Nakrájejte jednu velkou cibuli na proužky a dejte ji do bavlněných či vlněných ponožek. Ponožky natáhněte na nohy, cibule by měla být rozdělena na nártu i chodidle. Ulehněte k spánku a nechte celou noc na nohou. Ráno se určitě budete cítit o poznání lépe.

Pro zvýšení odolnosti organismu užívejte echinaceu (třapatku), kterou lze koupit v mnoha doplňcích.

Při rýmě uvolní dýchací cesty eukalyptová silice, která přinese úlevu dětem i dospělým.

AUTOR:

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here