Dělená strava jídelníček

0
4747

Kdo z nás by neslyšel o dělené stravě? Pokud se rozhodnete, držet dietu pomocí dělené stravy, pak máte velkou šanci na to, že se dočkáte výsledku, který vás mile překvapí. Jak to celé funguje? Potraviny se rozdělí do tří skupin a to podle toho, jakým způsobem se zpracovávají v trávícím traktu. Do první skupiny patří bílkoviny, do druhé potom sacharidy a do té třetí skupiny patří neutrální potraviny. Bílkoviny potřebují k úspěšnému strávení nízké pH, což znamená kyselé prostředí. Sacharidy vyžadují vysoké pH, což v podstatě znamená zásadité prostředí. Pokud jíme obě látky společně, pak nedochází k jejich optimálnímu rozkladu.

Celý princip spočívá v tom, že byste jeden celý den měli jíst pouze sacharidy a druhý den potom celý den pouze bílkoviny a takto dny střídat. Jde o nejlepší možný způsob toho, jak se zbavit tuků a zhubnout, pokud chcete držet dělenou stravu. Bílkovinné potraviny jsou především masné výrobky a maso. Nejvhodnější maso je maso hovězí, telecí a skopové a to ve formě pečení, řízků, mletých výrobků a bifteků. Snažte se vyhýbat masu vepřovému. Do svého jídelníčku zařaďte především maso libové. Vhodné jsou ale všechny druhy drůbeže a pak také ryby a mořské plody.

Sacharidové potraviny je hlavně celozrnné pečivo, těstoviny, krupice, patří sem také některé druhy zeleniny a to například brambory, z ovoce pak banány, jablíčka a hrušky, hroznové víno, datle. Jíst můžete také ovoce sušené. Vyhněte se ale rozinkám. Co se týče nápojů, jsou vhodné husté šťávy a sladidla. Vhodný je také med. Do sacharidů patří kromě sóji, všechny luštěniny. Pozor na rýži, určitě si nedávejte rýži bílou, ale volte raději rýži neloupanou. Tou nemůžete nic zkazit. Neutrální potraviny jsou univerzální potraviny a jsou to hlavně tuky a oleje lisované za studena, margaríny a máslo.

5/5 - (2 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here