Je lepší vitamín C z plodu aceroly, anebo syntetická kyselina askorbová?

0
251

S blahodárnými účinky vitamínu C je seznámeno každé malé dítě. Jeho nedostatek může způsobit pomalejší růst, vyšší kazivost zubů, krvácení do kloubů i neschopnost čelit infekcím a nemocem. Když nám chybí tento vitamín dlouhodobě, trpíme únavou, křehkostí kostí, a dokonce i otokem kloubů a dásní.

Vitamín C je tedy pro člověka nezbytný, protože je klíčový pro metabolismus aminokyselin a podílí se na slučování kolagenu. Mimo jiné podporuje vstřebávání železa a důležitou roli hraje při tvorbě bílých krvinek. Podporuje růst a správný vývoj kostí.

Přírodní zdroj vitamínu C

Podle většiny odborníků je vitamín C lékem na všechno, proto je jeho užívání stěžejním předpokladem dlouhověkosti a pevného zdraví. Céčko najdeme v rostlinných zdrojích, jako jsou rakytník, šípek, citrusové plody, jahody, květák i plody kopřivy. Nejvyšší obsah vitamínů má acerola. Jedná se o brazilskou třešeň, která roste v subtropické oblasti Střední a Jižní Ameriky a v Karibiku. Oranžovo-červené plody vypadají jako důvěrně známé třešně.

Acerola a její vliv na zdraví

Exotické třešně acerola obsahují vitamín C a mimo jiné také bohatou paletu vitamínu B – niacin, thimin, biotin či thiamin, dále vitamín A, E a P, dokonce i minerály flavonoidy. Díky užívání přírodního doplňku stravy s acerolou podpoříte imunitní systém, který je zejména v chladných měsících roku v největším ohrožení. Navíc budete v kondici a vyhnete se pocitům únavy a vyčerpání.

Kyselina askorbová

Vitamín C neboli někdy kyselina askorbová je vlastně syntetická podoba céčka. Tuto formu nenajdete v rostlinách, protože pochází z laboratoře. Účinně ničí bakterie a je hojně využívaná při infekcích. Jenže neumí dělat rozdíly mezi špatnými a zdraví prospěšnými bakteriemi ve střevech, což je její velké mínus. Ideálním řešením doplnění vitamínu C je tedy přírodní cesta.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here