Borůvka obecná – léčivé účinky borůvky pro zdraví

0
18439

Borůvky zná každý. Přečtěte si o rozsáhlých příznivých účincích pro lidské zdraví, které tato lesní rostlina má…

Borůvku zná skoro každý. Chutné modré plody na rozprostírajících se přízemních keřících, to je při procházce lesem velké lákadlo. Borůvka obecná je ale také rostlina, která ma mnoho příznivých účinků pro lidské zdraví. Některé z nich poznáte níže.

Příznivé účinky borůvky

Borůvka je bohatým zdrojem vitaminu C. To znamená, že má příznivý vliv na náš imunitní systém a má prevenční účinky proti řadě nemocí od klasického nachlazení po vážnější nemoci.

Spolu s vitaminem C obsahuje vysoký obsah dalších látek (jako například železo, antioxidanty a další) a díky tomu je velice vhodnou obranou proti tzv. volným radikálům. Borůvky a produkty z nich lze tedy využívat jako podporu prevence i jako součást léčby a rekonvalescence proti nejen sezónním onemocněním (chřipka, nachlazení, rýma apod.).

Možná jste již slyšeli, že borůvka podporuje dobrý zrak. Ano, je to tak a není to jen pověra. Oční lékař vám jistě potvrdí, že borůvka kvalitu zraku podporuje a slouží i jako prevence při potížích se zrakem.

Nakonec je zde pozitivní účinek na trávicí a močové ústrojí, kde pracuje zejména výše zmiňovaný prevenční a protiinfekční efekt této rostliny. Například dokonce listy z borůvky mají dobrý vliv nejen na snížení hladiny cholesterolu v krvi ale i na střevní potíže. Z listů si můžete připravit vývar nebo čaj.

Zdraví příznivé recepty z borůvky

Kromě výše zmiňovaného čaje z borůvkového listí (doporučujeme nechat dlouhou dobu louhovat, nevadí ani pár hodin) je tu mnoho možností. Fakt, že borůvka je komplexně prospěšná zdraví, znamená, že prakticky jakékoli zpracování samotné borůvky je dobré. Můžete borůvky sušit, můžete z čerstvých borůvek připravit kompot, který je vhodný na střevní potíže, šťávu na posílení imunity a mnoho dalších variací.

Nakonec samozřejmě znáte rozmanité využití borůvky v receptech ne přímo léčivých. Tak nezapomeňte, jakmile přijde čas, vyražte do lesa na borůvky, dobrou chuť!

Kupte si online

k dostání zde

BORŮVKOVÁ SMĚS

Borůvková směs napomáhá snižovat hladinu cukru v krvi a zmírňuje průvodní obtíže cukrovky. Přípravek významně přispívá k čištění krve, ledvin a jater. Borůvková směs je ideální volbou pro celkovou čistící kúru, neboť má výrazné močopudné účinky.

OČNÍ ELIXÍR

Výtažek z borůvky obsahující přípravek, která zamezuje postupnému zhoršování zraku a podporuje vidění za šera, v mlze i v ostrém světle.

AUTOR:

4.3/5 - (3 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here