Aby pleť v zimě netrpěla

0
231

Chladné až mrazivé počasí nepatří pro naši pleť k těm nejšetrnějším. Správná péče však umí zázraky a pomůže nám docílit toho, aby i teď vypadala naše pleť zdravě a svěže.

Šedá a vysušená

Zima je období, kdy příroda i zvířata odpočívají a nabírají síly. My většinou nemůžeme zůstat pár měsíců doma a spát, chodíme do práce a máme spoustu dalších povinností. Neustálé změny teplot kvůli přecházení z vytopených místností do venkovního chladu a studený vítr však naší pleti neprospívají. Pokud se v létě zářivá a na první pohled zdravá pokožka na zimu promění v šedou a unavenou, je potřeba jí dodat dostatek péče, aby opět vypadala skvěle. Základem je pleť důkladně vyčistit pomocí čistící pěny nebo tonika, dopřát si můžeme i peeling pro odstranění šupinek suché kůže. Pak můžeme aplikovat vyživující masku, která dodá hydrataci a pomůže pleti se zregenerovat. V poslední době jsou oblíbené bublinkové masky, po nanesení na navlhčený obličej začnou jemně pěnit a vytvářet bublinky, což je velmi uklidňující. Z cesty za hezčí pletí se tak může stát i skvělý relaxační rituál, při kterém si na sebe uděláme čas.

Regenerace a hydratace

Po vyčistění a ošetření maskou můžeme na pleť aplikovat výživný krém. V zimě je naše pokožka často velmi vysušená vlivem mrazu a větru, je tedy ideální vybrat kvalitní hydratační krém. Ten dodá pleti potřebnou vlhkost, zlepší její pružnost a pomůže ji lépe regenerovat. Na noc jsou ideální noční krémy, které jsou více výživné a dopřejí pleti během spánku vše, co potřebuje. Pro každodenní použití pak zvolte krém denní, vhodný pro váš typ pleti a případně se hodí i jako podklad pod make-up.

Péče o pleť nemusí být složitá ani náročná na čas, ale musí být pravidelná. Jen tak dáte své pokožce vše, co potřebuje k tomu, aby vypadala zdravě a svěže i v zimě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here