Jak na boj s celulitidou

0
671

Přestože celulitida není pro naše zdraví škodlivá a jedná se pouze o estetický problém, tak vždy byla a bude velkým strašákem a úhlavním nepřítelem mnoha žen. V tomto směru k nám příroda, bohužel, příliš milostivá nebyla. Samozřejmě se najde i pár výjimek, kdy se objeví i u mužů, ale pomerančově vyhlížející kůže bývá nejčastěji ženskou záležitostí.

Kde se celulitida bere

Abychom pochopili, proč celulitida vzniká, musíme nejprve vědět, jak funguje naše tělo. Celulitidu má na svědomí podkožní tuk. Na spodní vrstvě kůže se nachází pojivové tkáně, které svým tvarem připomínají medové plástve. Když se začnou plnit tukem, tkáň začne slábnout a tlačit na vrchní vrstvu kůže, což má za následek výskyt celulitidy na vašich bocích, stehnech nebo hýždích. Samozřejmě platí, že čím větší podíl tuku ve vašem těle budete mít, tím více bude celulitida viditelnější. Mnoho lidí si stále myslí, že je to problém pouze těch, co trpí nadváhou. Tento mýtus už byl ale dávno zbořen, protože celulitidu mohou mít i ženy, které jsou hodně aktivní a žijí zdravým stylem života.

Počátky už v mládí

Za její výskyt mohou z velké části i hormony. Vše začíná pubertou, pokračuje těhotenstvím a končí menopauzou. Ať už jste v jakékoliv fázi, určitě jste si všimli, že se v určitých obdobích celulitida začala vymykat kontrole. Pro to existuje vysvětlení a tím je ženský hormon estrogen, na jehož přebytek nebo náhlý pokles ženské tělo reaguje velmi citlivě. K jejímu výskytu může mimo jiné pomoci i užívání hormonální antikoncepce a stres.

Jak úspěšně bojovat

Rady, jak se zbavit celulitidy, jsou časté, je ale potřeba je dodržovat a tím její výskyt omezit. Upravte si svůj jídelníček, protože pokud konzumujete převážně průmyslově zpracované potraviny, sladkosti a pijete alkohol, tuková vrstva se vám bude stále zvětšovat. Začněte se pravidelně hýbat, protože neustálým sezením u počítače se stav vaší pokožky nezlepší. Proto se alespoň, i když jste v práci, několikrát za den zvedněte a projděte. Dávejte pozor na svůj pitný režim a především dbejte na to, abyste se vyvarovaly alkoholu, který vás bude odvodňovat. V případě, že se alkoholu nechcete vzdát, pijte k němu dostatek vody. Pečujte o své tělo a pokožku prokrvujte masážními kartáči. Zajděte si na lymfomasáž. Tato technika vám zlepší kvalitu lymfatického oběhu, a tudíž i lepší odvádění odpadních látek a přebytečné vody z těla. Je tak účinná nejen pro boj s celulitidou, ale i s otoky nohou.

Celulitida je naprosto přirozenou věcí. Proto, až si příště při cestě na koupaliště budete lámat hlavu s tím, zda se vůbec do plavek svlečete, buďte si jisté, že na koupališti nebudete jediná žena, která s tímto nešvarem bojuje. Proto se jím nenechte ovlivňovat a žijte život naplno.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here