Pleť v čase – co potřebuje v různých životních obdobích?

0
1459

Pokožka v každém věku má odlišné nároky a potřeby. S přibývajícími roky se totiž pleť mění, ztrácí pružnost, pevnost, schopnost regenerace, objevují se na ní vrásky. Stárnutí bohužel zastavit nedokážeme, avšak správnou péčí ho můžeme alespoň zpomalit.

Ve dvaceti letech

S péčí o pokožku začněte co nejdříve – pokud tedy chcete dobře vypadat i o další desítky let později. Ve dvaceti poskytněte pleti dostatek hydratace a důsledně ji chraňte před nebezpečným UV zářením. Pokožka má dostatek kolagenu, takže je pružná a kromě vláhy nic dalšího nepotřebuje. Jediné, co vás může potrápit, jsou ještě dozvuky akné. S pupínky zabojujte vhodnou kosmetikou, třeba za pomoci hydratačních sér, která uzavřou rozšířené póry.

Ve třiceti letech

I ve třiceti letech se ještě můžete těšit z přirozeně krásné pleti, ačkoli prvním jemným vráskám se nevyhnete. Ty se nejčastěji objevují v okolí očí, proto by měl nedílnou součást vaší kosmetické výbavy tvořit speciální oční krém, který zredukuje i kruhy pod očima. Vsaďte na přípravky, které zachovají pevnost, vyplní drobné vrásky, poskytnou pleti zářivost a rozjasní ji. V krémech hledejte aktivní látky, jako jsou vitaminy, kolagen a koenzym Q 10. Postačí, když je prozatím budete nanášet jenom na noc.

Ve čtyřiceti letech

Po čtyřicítce už nastávají na pleti viditelné změny. Vlivem úbytku kolagenu ztrácí pružnost, vytrácí se také její zdravá barva, prohlubují se vrásky. Právě teď proto musíte sáhnout po produktech s výrazně zpevňujícími a omlazovacími účinky, kterými se může pochlubit kyselina listová, kolagen nebo retinol. Přípravků budete potřebovat více, kromě krémů zařaďte také koncentrovaná séra, která se dobře vstřebávají a působí v hlubších vrstvách kůže.

V padesáti letech

V padesáti letech má pleť tendenci povolovat a ztrácet pevné kontury, kromě vrásek se na ní navíc mohou objevovat i pigmentové skvrny, červené žilky, váčky a kruhy pod očima. Pokožka je rovněž hodně suchá, křehká a slabá, protože ubývá její ochranná lipidová vrstva. K vašim každodenním zbraním by měly patřit kvalitní výživné denní a noční krémy a speciální výživná séra. Pokud kosmetika nepřináší kýžené výsledky, můžete se svěřit do rukou odborníků a vyzkoušet sílu moderní dermatologie. Ubrat si pár let nebylo nikdy snazší!

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here