5 způsobů, jak se zbavit rozšířených pórů

0
506

Připadá vám, že máte póry o velikosti hrášku a děsíte se, že je vaše rande uvidí i přes stůl? Špatnou zprávou je, že neexistuje žádný zázračný prostředek, který by je dokázal zmenšit. Ale jsou způsoby, jak snížit jejich viditelnost.

Jak „zneviditelnit “ vaše póry?

  1. Pravidelné čištění pleti

Podle American Academy of Dermatology (AAD) je důležité udržovat pleť čistou, abyste co nejvíce zabránili ucpávání pórů. Zanesené póry se totiž roztahují a zdají se tak daleko větší.

Čistěte si pleť ráno i večer a 1-2x za týden použijte peeling, abyste se zbavili odumřelých buněk.

Vsaďte na jemný exfoliant a produkty bez alkoholu. Podráždění totiž způsobuje, že se póry stávají viditelnější. Pro exfoliaci volte alfa a beta hydroxykyseliny, jelikož dokážou póry hloubkově pročistit a mají pozitivní dopad i na akné.

  1. Nekomedogenní kosmetika na pleť

Pokud chcete ucpávání pórů, co nejvíce zabránit, používejte nekomedogenní kosmetiku a make-up. Tento typ produktů totiž neobsahuje látky, které běžně zanesení pórů způsobují.

  1. Jílové masky

Podle medicalnewstoday.com jíl vstřebává kožní maz, takže napomáhá k udržení čistých pórů. Jíl také stahuje, což zvyšuje elasticitu pokožky a vede k jejich zdánlivému zmenšení.

  1. Krémy s SPF

Ochrana pleti před sluncem je zásadní. Volné radikály z UV záření totiž narušují pružnost pleti a póry se tak zdají větší.

Nikdy proto nevycházejte ven bez SPF krému a ideálně byste ho měli znovu nanášet každé dvě hodiny.

  1. Retinol

AAD také doporučuje přidání retinolu do vaší péče. Akné a mastnota pleti zhoršují vzhled pórů, proto je dobré zakomponovat retinol, který zbavuje pleť odumřelých buněk a podporuje tvorbu kolagenu, čímž zlepšuje pružnost kůže.

Póry se přirozeně zdají větší, když jsou ucpané mazem nebo když pleť ztrácí svou elasticitu. Nejlépe tedy zmenšíte jejich viditelnost pravidelným čištěním, používáním jílových masek a ochranou před slunečním zářením. Medicalnewstoday.com také doporučuje používat spíše krémy na bázi vody než oleje.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here