Jak vybrat kosmetiku pro svou pleť

0
871

Ať váš věk začíná dvojkou, trojkou nebo třeba čtyřkou či pětkou, měli byste znát svou pleť a vědět, co přesně potřebuje. Zkuste se zamyslet nad tím, jak přesně kosmetiku nakupujete a vybíráte. Podle vůně, podle vzhledu nebo podle složení, které potřebujete? Nechte si poradit, jak tentokrát vybrat správně.

Obsah článku

Analýza pleti je potřeba

Prvním krokem by rozhodně měla být analýza pleti, která vám prozradí, na jaké kritické partie se zaměřit. Pomocí analýzy zjistíte, zda vás trápí předčasné stárnutí pleti, zarudlá a citlivá pleť nebo naopak problémy se suchou pletí. Dozvíte se také, na kterém místě se vám nejvíc tvoří akné, zda máte kruhy pod očima a jak je řešit. Poznání své pleti vás dovede k tomu, že si konečně budete moct vybrat přesně takovou kosmetiku, jakou vaše pleť potřebuje a ocení.

Vhodně zvolená kosmetika

Pokud zjistíte, že máte suchou pleť, rozhodně si pořiďte kvalitní pleťový krém pro suchou pleť, který bude vaši pleť dostatečné vyživovat a hydratovat. Je možné, že jste si vybrali krém, který vám voní nebo má krásné balení, ale pokud vám nepomůže s konkrétními problémy, je zbytečné do takové kosmetiky investovat. Snažte se vždy vybrat kosmetiku tak, aby vám byla příjemná vůní, ale hlavně aby splnila přesně to, co od ní chcete, ať už je to boj s akné nebo proti vráskám.

Méně je někdy více

Nemusíte mít plnou koupelnu kosmetiky, pořiďte si jen ty kosmetické produkty, které opravdu využijete. Zkuste raději než na kvantitu sázet na kvalitu. Je lepší mít jeden krém na pleť, určený přímo vaší pleti a specifickým požadavkům, než mít několik odlišných krémů, nehodící se pro váš osobní typ pleti. To stejné platí u pleťových masek, případně kosmetických produktů pro péči o oční okolí. Zkuste si vybrat opravdu jen to, co potřebujete a co využijete. Myslete také na to, že i kosmetika má datum spotřeby a rozhodně se nevyplatí používat staré krémy ani dekorativní kosmetiku.

Co musíte mít

Ve svém kosmetickém kufříku byste rozhodně měli mít noční a denní pleťový krém, tonikum pro odlíčení a vyčištění pleti, vyživující sérum nejen na pleť, ale také na vlasy, případně hydratační krém pro suchou pleť. Na vlasy je skvělý tuhý šampón proti lupům, Oceníte také krém na ruce, na oční okolí a kosmetické produkty pro boj s vráskami. Pro svěží a mladistvou pleť oceníte i exfoliační prášek a sonický kartáček, či mýdlo pro suchou pokožku. Nazapomínejte chránit i své rty před UV zářením a nepřízní počasí. Popraskaným rtům je lepší předcházet a tak u sebe noste balzám na rty.

Věnujte péči o své tělo a svou pleť dostatečnou pozornost a odměnou vám bude svěží vzhled a mladistvá pokožka. A určitě vás potěší i to, když vám okolí nebude tipovat váš skutečný věk.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here