5 druhů zeleniny, které vám zvýší imunitu

0
1545


Vyšší přísun zeleniny dokáže posílit naši imunitu. Které druhy konzumovat, aby se zvýšila naše obranyschopnost organismu? Podívejme se na to.

Červená řepa

Patří k nejzdravější zelenině vůbec a její čerstvá šťáva vyléčí všechny neduhy. Je bohatá na železo a napomáhá při tvorbě krvinek. Podporuje krvetvorbu a pomáhá je chránit před rakovinou a srdečními onemocněními. Je vynikající na detoxikaci těla a pročištění orgánů. Kromě vitamínů B a C a spousty minerálů obsahuje kyselinu listovou, antioxidanty betain, betacyanin a cenné stopové prvky cesium a rubidium.

Špenát

Kromě kyseliny listové a beta-karotenu, který tělo mění na vitamin A, obsahuje také mnoho minerálů, jako zinek, který nás chrání proti mnoha chorobám i vitamin C, který zvyšuje odolnost proti infekčním onemocněním a nachlazení. Vitamin B dodávající tělu potřebnou sílu a vitalitu.

Artyčok

Cynarin obsažený v artyčoku je látkou ceněnou pro detoxikaci těla. Vitamin B zvyšuje mentální schopnosti a posiluje imunitu. Fytonutrienty poskytují organismu silný antioxidační účinek. Antokyany, kvercetin, rutin a mnoho dalších blahodárně působí na naše tělo. Podporují imunitní systém, chrání nás před srdečními chorobami a posilují cévy. Artyčok se řadí mezi nepostradatelné superpotraviny.

Brukvovitá zelenina

Sem patří růžičková i klasická kapusta, kedlubna, zelí, květák i brokolice. Isothiokyanáty, které se z nich uvolňují, působí proti infekcím i karcinogenům. Brokolice může zabránit vzniku zhoubných buněk při rakovině prostaty při konzumaci 4x týdně. Zelí působí na posílení imunity a využívali ji už staří Řekové. Stejně prospěšná je i ostatní jmenovaná zelenina.

Česnek a cibule

Tahle zelenina jde vždy ruku v ruce a patří právem mezi nejzdravější druhy. Česnek pomáhá chránit buňky díky obsahu alicinu a předcházet chronickým onemocněním. Česnek je přírodním antiseptikem, chrání nás před infekcemi a nachlazením. Podle některých vědců zpomaluje i známky stárnutí a nemoci spojené se stářím, jako mozková onemocnění, šedý zákal a artritidu. Cibule je kromě alicinu bohatá na quercetin, silný antioxidant, který pomáhá proti alergiím a dovede snížit i tlak. Chcete si uchovat pevní zdraví? Najděte si svůj velkoobchod se zeleninou a odebírejte ji pravidelně.

 

 

5/5 - (2 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here