Jak správně jíst

0
2494

Pokud bychom rádi zhubli, měli bychom vědět, jak správně jíst. Samozřejmě je to pro tělo hodně důležité a neměli bychom to rozhodně podceňovat. Jak správně jíst, abychom měli stravu vyváženou a dokázali zhubnout?

Rozhodně bychom měli snídat. Snídaně je nejdůležitější a proto bychom jí neměli vynechat. Snídejte celozrnné pečivo s nízkotučným sýrem, nebo se šunkou, ovoce a džus. Každý den si dopřejte jinou snídani, obměňujte ji.

Za snídaní by měli následovat ještě 4 další chody a to svačina, oběd, svačina a večeře. Nevynechejte ani jeden chod. Jezte menší dávky, ale nevynechávejte. Do svačiny zahrňte ovoce, či zeleninu. Dostatečně pijte. Pakliže budete konzumovat jídlo, vždy pořádně žvýkejte a sousta rozžvýkejte co nejvíce, nehltejte!!!!

Oběd by měl být lehký, to znamená, ryba, salát, těstoviny…..Večeře opět lehká, do svého jídelníčku nezařazujte v žádném případě tuky a omezte sladké co nejméně. Zkuste se také vyhýbat kávě a alkoholickým nápojům.

Oběd, nebo večeři lze nahradit nápojem, koktejlem, jež je k tomu určen, seženete jej například v lékárně. Koktejly mají různé příchutě, jako například jahoda, vanilka, banán, nebo čokoláda. Koktejly můžete smíchat jak s vodou, tak i s mlékem, voda je však vzhledem k dietě lepší.

Chcete-li opravdu jíst zdravě a vyváženě, nechte si nutričním poradcem sestavit individuální jídelníček, protože každý z nás potřebuje na hubnutí něco jiného. U stravy je to obzvlášť důležité. Pokud se nechcete radit s nutričním poradcem, pak je důležité si o stravování hodně přečíst a nastudovat.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here