Hemeroidy a jejich léčba: co pomohlo mnohým – vhodná strava!

0
51055

Trápí-li Vás hemeroidy, jako recept je vhodné pečlivě volit stravu, některé potraviny preferovat, některé z jídelníčku vyloučit. Více se dovíte v online článku…

Mgr. Jana Krameriová, Centrum Integrované Medicíny

V případě, že Vás trápí Hemeroidy, je dobré volit správnou stravu a naopak některým potravinám se vyhnout. Vhodné stravování pomohlo při léčbě hemeroidů mnohým a je základem úspěšné léčby. Je vhodné vynechat všechny tuky i potraviny obsahující skryté tuky. Nejvhodnější potravinou na hemeroidy je rýže dušená s houbičkou shiitake. Důležité je dbát na pravidelnou ne příliš tuhou ani průjmovitou stolici.

Hemeroidy a jejich léčba – rozbor potravin

Vhodné potraviny:
Čerstvé ovoce a zelenina, nemleté obiloviny a luštěniny, zelenina: celerová nať, brokolice, zelí, salát, petrželka, mrkev, kedlubny, dýně hokaido, ovoce: jablka, banány- dušené, sušené ovoce – švestky, třešně, rozinky, ječmenný slad, rýžový slad, obiloviny: rýže, pohanka, jáhly, ovčí a kozí sýry, sezamové máslo TAHINI, arašídové máslo, luštěninové pomazánky, soja a výrobky z ní – tofu, sojové mléko apod., pšeničné maso Seitan, drůbež a ryby, lněné semínko, sezamové semínko, sluneănicové semínko, dýňové semínko, dostatek tekutin – 100% Sťávy a bylinné čaje (jitrocel, mateřídouška, fenykl, anýz, badyán, zázvor, len, …)

Nevhodné potraviny:
Cukr a cukrářské výrobky, větší množství chleba a pečiva, tučné sýry, tvrdé sýry, tropické ovoce, mléko, smetana, máslo, ztužené pokrmové tuky typu Rama apod., uzené výrobky, uzené sýry, vepřové maso, vejce, umělá sladidla,

Zakázané potraviny:
Ztužené tuky a oleje, ztužené pokrmové tuky.

Kombinace potravin:
Je dobré nekombinovat obiloviny a ovoce, pouze banán a rozinky je možné přidat k obilovině (do kaše, buchty apod.). Mléčné výrobky je nejlepší jíst samotné a nekonzumovat večer ovoce nekombinovat se zeleninou. Dbejte na přísun zásaditých potravin – ovoce, zelenina, jogurt, soja, mandle, brambory, jáhly, pohanka (kyselinotvorné potraviny – např. maso, vejce, obiloviny, ořechy, sýry, luštěniny). Jídlo by vždy mělo obsahovat zásaditou složku!

Týdenní jídelníček vhodný při hemeroidech Vám přinášíme zde.

Diskutujte na téma hemoroidy zde.

Na hemeroidy také doporučujeme:

HEMOSTOP PROBIO– při nepříjemných zánětech, trhlinách a bolesti v oblasti konečníku a tlustého střeva,
– snižuje bolest, svědění a krvácivost,
– posíluje cévní stěny a zvyšuje jejich pružnost,
– podporuje správnou činnost tlustého střeva,
– má protizánětlivé účinky.Zde jsme nalezli výhodnou kombinaci Hemostop tabletky + krém.
HEMOSTOP GELHemostop Gel je účinný přírodní přípravek s vyváženým složením extraktů bylin s protizánětlivým a antimikrobiálním účinkem. Při potížích v oblasti konečníku, zejména s hemoroidy.
HEMORANHemoran systémově zabraňuje vzniku hemoroidů. Celkově zklidňujícím vlivem ovlivňuje stresové mechanismy, které se podílejí na přetrvávání obtíží. Při několikaměsíčním užívání s dodržováním zásad dobré životosprávy odstraňuje příčiny, které vedou k akutním i chronickým obtížím.
FIBER STAR – pro regeneraci zažívacího systémuRostlinný doplněk stravy, který čistí a regeneruje zažívání, mimojiné pomáhá zklidnění análních trhlin při hemeroidech.

  • reguluje odchod stolice v případě, že člověk trpí hemeroidy, análními trhlinami nebo po chirurgických zákrocích na konečníku
  • regeneruje střevní trakt
  • pomáhá při poruchách trávení

AUTOR: Mgr. Jana Krameriová, Centrum Integrované Medicíny

 

ZBAVTE SE HEMEROIDŮ IHNED

 

3.6/5 - (17 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here