Zhubnout během pár dní – je to vážně možné?

0
3321

ultrazvuková liposukce 5 kg dole za týden, ploché břicho a hezký zadeček za 10 dní – to slibují některé diety. Jsou takové výsledky reálné? Není snaha rychle zhubnout jako čekání na pohádkové bohatství z loterie?

Zbavit se rychle a bez námahy všeho, co se nám na vlastním těle nelíbí, to je moc lákavé na to, aby to člověk aspoň jednou nezkusil. Co ale drastické diety ve skutečnosti znamenají pro tělo?

Mléčná, ananasová a zelná… cesta do pekel

Jednodruhové diety vypadají jako hotový zázrak. Týden jíte jen jednu potravinu a jste o X kilogramů lehčí. V praxi už to až tak slavné není. Nejen že je docela otrava žvýkat celý týden jen ananas, navíc si můžete uhnat zdravotní problémy. A shozená kila se ráda brzy vrátí tam, kde byla.

Takhle vypadají důsledky „zázračných“ diet:

  • Tělu chybí vitamíny a látky, které nutně potřebuje. Čekejte nevolnosti, zhoršení kvality vlasů a nehtů,… Prostě nic příjemného.
  • Máte pořád buď hlad, nebo chuť. Pokud vydržíte teror hladovek a jednodruhových diet, po jejich ukončení se vrhnete na první „normální“ jídlo, které uvidíte. Klidně na trojitý cheeseburger s hranolky a XXL kolou.
  • Ubývají kila… svalů. Nižší číslo na váze sice vypadá pěkně, vaše tělo ale už tolik ne. Neměly mizet spíš tuky?
  • Jojo, přijde jo-jo efekt. Jakmile se vrátíte k běžné stravě, kila poletí závratně nahoru. Možná přiberete víc, než se vám povedlo shodit.

Navíc si zkuste představit, jak bude vypadat vaše pusa po týdnu s ananasem. Ani žaludek vám nepoděkuje.

Běh na dlouhou trať, ale s jasným cílem

Výživoví poradci to opakují pořád dokola: nesnažte se hubnout rychle. Jenže my, obyčejní smrtelníci, prostě chceme mít příští měsíc na dovolené postavu jako Miss World a nestačí nám výsledek až příští léto.

Pokud nechceme zlikvidovat své tělo, musíme se smířit s tím, že nová postava nebude hned. Vyvážená strava, pohyb, dostatek tekutin, to je jediná cesta přirozeného hubnutí. Zkuste vyměnit sušenku za jablko a večerní brambůrky za salát a najít sport, který vás bude bavit. Uvidíte, že hubnutí může být i zábava! Nepůjde to ale hned, zhubnout rychle bez hladu a zdravotních potíží je totiž možné jen jedním způsobem. A tím je…

Liposukce – splněný sen o pěkné postavě

hubnutí_liposukceKdyž se řekne liposukce, většina z nás se vyděsí a představí si chirurga, který se snaží násilím „vydlabat“ tuk z pacientova břicha. Tak už to naštěstí nechodí. Zatímco dřív se totiž tuková tkáň před odsátím rozbíjela mechanicky, dnes při liposukci pomáhá ultrazvuk.

Taková „moderní“ liposukce probíhá tak, že se tuk v místě, ze kterého se bude odsávat, rozpustí, takže jde pryč bezbolestně uzoučkou hadičkou. Proto je dnes liposukce bezpečná a bezbolestná a stává se z ní běžný zákrok, za který se člověk nemusí stydět ani se ho bát.

Po liposukci nejen zhubnete rychle bez rozhozeného žaludku, ale navíc v místě, odkud vám tuk odsáli, už přibírat nebudete. Tukové buňky se totiž v těle nemnoží, jenom rostou. A když vám je lékař odsaje, jednoduše nemá co růst. Po ultrazvukové liposukci se navíc vyhladí kůže a stáhne se, takže nehrozí ošklivé kožní převisy, které člověku dokážou zprotivit novou štíhlejší postavu.

Nenaleťte na „špatnou“ liposukci

I u liposukce si musíte dát pozor. Předně je třeba rozlišovat jednotlivé metody, ze kterých právě ultrazvuková liposukce patří k těm nejšetrnějším. Navíc se ujistěte, že jde o skutečnou liposukci. „Bezbolestnou liposukci“ totiž nabízí i některé salony krásy, kde nejde o liposukci, ale o méně účinné zákroky a často vyhozené peníze.

Skutečnou ultrazvukovou liposukci vám provedou jen kliniky plastické chirurgie. Hlavně se NIKDY nenechte zlákat nedůvěryhodnými nabídkami „klinik“, které nemůžou doložit své reference, riskujete své zdraví i peníze. To už je snad lepší se týden ládovat ananasem… J

5/5 - (2 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here