Tabletky na hubnutí – Způsobují závislost a mohou způsobit i mrtvici

0
2215

Předem tohoto článku bych chtěla upozornit, že hubnutí pomocí tabletek je velmi nebezpečné, skrývá v sobě hodně negativ a může Vám způsobit opravdu vážné zdravotní problémy!

O co se jedná

Jedná se o tablety, které by Vám měly pomoci zhubnout. Existují dva druhy. Jedny jsou vázané na lékařský předpis a druhé jsou volně prodejné.

Ty vázané na lékařský předpis by měly být vždy užívané pod dozorem lékaře. Používají se u lidí, kteří mají opravdu velkou nadváhu, a je třeba, aby rychle zhubli (kv. velkým zdravotním rizikům). Pokud Vám lékař tyto tablety předepíše, vždy se řiďte jeho doporučením. Pokud by se Vám cokoliv nezdálo, ihned lékaře kontaktujte a poraďte se o dalším užívání. Při BMI do 30, by Vám je lékař vůbec neměl předepsat!!!

I pokud budete mít prášky na hubnutí, musíte je podpořit dietou. Samy o sobě Vás nezachrání. Je potřeba jak upravit jídelníček, tak i přidat pohyb.

U nás se nejčastěji předepisuje Meridia , Lindaxa a Xenical. Možná tyto názvy znáte. Fungují na principu zrychlování metabolismu a navozují pocit sytosti. Xenical zabraňuje ukládání tuků.

Pozor na vedlejší účinky

Při užívání léků na hubnutí hrozí velké množství nežádoucích účinků. Proto hodně zvažte, jestli je opravdu chcete začít brát. Lidé, pokud se jim nedaří zhubnout, často sahají po různých alternativách. Léky na hubnutí by ale měly být vždy až tou poslední možností, když všechno selže. Možná Vám pomohou zhubnout, ale mají velice negativní vedlejší účinky.

  • Nespavost
  • Bolesti hlavy
  • Nevolnosti
  • Zrychlení tepu
  • Vysoký tlak
  • Zácpa nebo průjem
  • Bušení srdce
  • Hrozí i špatné vstřebávání vitamínů

Zlatá vejce

Další, hodně nebezpečný přípravek na hubnutí je Adipex neboli zlatá vejce. Říká se mu tak, protože tablety vypadají jako zlatá vajíčka. Tyto tablety jsou ale už téměř v celé Evropě nedostupné. Jsou nahrazovány takovými tabletami, které nezpůsobují tolik vedlejších účinků.

Četli jste někdy příbalový leták Adipexu? Mohou se objevit závratě, nespavost, nervozita, bolesti na hrudi, poruchy močení, kožní vyrážky. Dále je zde také upozornění, že při delším užívání si můžete způsobit závislost a mohou se objevit srdeční nebo mozkové příhody! Toto podstupovat kvůli hubnutí? Není lepší a jistější, upravit stravovací režim a začít se hýbat?

Nezahrávejte si, zdraví máte jen jedno

Pokud máte své tělo jen trošku rádi, rozhodně se tabletám na hubnutí obloukem vyhněte. Raději navštivte výživového poradce, který Vám pomůže s úpravou Vašeho jídelníčku a doporučí vhodný pohyb. Tudy vede ta správná cesta ke zdraví a štíhlejší postavě.

Tablety na hubnutí bez lékařského předpisu

Různých přípravků na hubnutí je velké množství. Na trhu jsou například takové, které obsahují Acai Berry, další třeba zelenou kávu či chrom apod. Firmy vyrábějí o 106, jelikož lidé stále věří tomu, že stačí, aby baštili tyto přípravky, a zhubnou.

Když chcete zhubnout trvale, prášky Vám k tomu nepomohou. Samozřejmě můžou podpořit spalování, ale nejprve musíte Vy začít s úpravou jídelníčku a také zařadit do svého života pohyb. Pokud to neuděláte, budete dál sedět u televize a papat čipsy, nikdy nezhubnete, i když budete zobat tabletky dnes a denně.

Zhubnete díky Alli?

Alli, volně prodejný lék, který obsahuje orlistat. (ten obsahují i některé léky na předpis). Alli účinkuje v trávicím systému. Neovlivňuje funkci srdce ani mozek. Nezpůsobuje ospalost. Pokud se rozhodnete Alli užívat (nedoporučuji), budete muset i tak upravit svůj jídelníček. Pokud totiž sníte něco, co do jídelníčku nepatří (např. něco tučnějšího), budete mít velké problémy se zažíváním. Respektive se pěkně proběhnete na toaletu.

Jak funguje orlistat?

Orlistat je látka, která blokuje v tenkém střevu lipázu, což je enzym, který štěpí tuky z potravy a pomáhá je také vstřebávat. Když je ale enzym blokován orlistatem, část tuků se nevstřebá, a vyloučí se společně se stolicí. Proto ten rychlý úprk na WC, pokud si dáte něco tučnějšího.

Chcete, aby Vaše tělo fungovalo normálně, a Vy jste byli zdraví?

Pokud si toto přejete, vyhněte se práškům na hubnutí. Můžete vyzkoušet něco na podporu redukce, například s obsahem Acai Berry či zelené kávy. Pozor ale na další přípravky, které slibují rychlé zhubnutí.

Upravte raději svůj stravovací režim, najděte si pohyb, který Vás bude bavit, a nezahrávejte si se svým zdravím. Nezapomeňte, že pokud si ho zničíte, nikdo Vám ho už nespraví…

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here