Správný jídelníček jako klíč ke zhubnutí

0
2605

Problémy s obezitou jsou v populaci, a to zejména ve vyspělých oblastech, jako jsou Evropa nebo Severní Amerika, čím dál častější. Příliš vysoká hmotnost pak způsobuje nespočet různých zdravotních obtíží a nemocí, které mohou mít závažný dopad na chod lidského života. Některé z nich pak zpětně znesnadňují proces hubnutí a návrat k ideální váze může být během na dlouhou trať.

Mnoho lidí, kteří na sobě zdravotní problémy už pozorují, se snaží dnes a denně vypátrat nové metody, kterými by se pro ně hubnutí stalo snesitelnějším. Je to ostatně začarovaný kruh. Lidské tělo oslabené nesprávnou dietou má horší výsledky v boji s nemocemi, kterých je třeba se zbavit.

Zdravotní obtíže způsobené obezitou

Zdravotních problémů, se kterými se obézní lidé setkávají, je skutečně velmi mnoho. Mezi nejčastější patří vysoký cholesterol, který sice navenek nijak život nekomplikuje, ale výrazně zvyšuje riziko srdečního infarktu.

Naopak potížemi, které obézní člověk zcela jistě zaznamená a které mu ztěžují život, jsou onemocnění kloubů. Na nosné klouby působí vyšší hmotnost, než pro kterou jsou stavěny, jsou tak příliš namáhány a dochází k artróze. Silná bolestivost kloubů vede k omezení pohybu a tím i k dalším hmotnostním přírůstkům. Nadváha je dále rizikovým faktorem pro vznik dny. Dna je zánět kloubů, který je způsoben vysrážením kyseliny močové, a její dopady se dají zmírňovat dodržováním přísného dietního režimu.

Pak jsou zde ale i příznaky hůře měřitelné, přesto však silně komplikující život. Odstraněním obezity se často odstraní i takzvaná spánková apnoe, tedy výpadky dechu ve spánku, které člověka budí. Z toho plyne trvalá únava a obtížnější fungování v běžném pracovním režimu. Obézní člověk hůře zvládá stres a je náchylnější k psychickým problémům.

Obzvláště je vysoká nadváha problémem pro mladé lidi. Nejen, že výše zmiňované obtíže se střádají, ale přibývají další. Obzvláště obézní ženy řeší často potíže s otěhotněním a později nezřídka dochází ke komplikovaným porodům. U mužů dochází k poruchám erekce. Tyto dysfunkce z části pramení i z nízkého sebevědomí a sociálních problémů, kterým se mladí lidé trpící obezitou často ve společnosti nevyhnou.

Správný jídelníček a přiměřené cvičení mohou všechno změnit

Důvodů, proč se tedy snažit dosáhnout ideální váhy, je bez diskuze mnoho. Zařadit do denního programu fyzické cvičení se zdá mnoha lidem být zkrátka nereálné: buď pro jejich nadměrnou vytíženost, nebo zkrátka protože jsou demotivováni předchozími neúspěchy.

Takový pohled na věc je však způsoben základním nepochopením celé podstaty správného dietního jídelníčku a cvičebního programu. Aby hubnutí mohlo být úspěšné, není možné se do připraveného režimu trvale násilím nutit, ale musí se časem zesynchronizovat s běžným režimem dané osoby. Po skončení redukčního režimu totiž v opačném případě hrozí nepříjemný jojo-efekt a návrat na původní váhu.

Aby bylo možné vůbec dosáhnout takového systému, je nutné přemýšlet o připravovaných změnách již při sestavování jídelníčku. Ten musí reflektovat nejen zdravotní problémy té konkrétní osoby, ale také její dosavadní stravovací a pohybové návyky. Úplné vyřazení oblíbených jídel z jídelníčku bývá cestou do pekel, která vede jen k neschopnosti jej dlouhodobě udržet. Stejně tak nelze nasadit okamžitě hodinové denní cvičení člověku, který pracuje v kanceláři a na volnočasový pohyb dosud není zvyklý.

Zkušeným a renomovaným jménem v oblasti sestavení správného jídelníčku a vyhovujícího režimu pro redukční dietu je Jan Anděl. Nabízí navržení takového programu, který bude radost dodržovat, a jeho klienti dosahují těch nejlepších výsledků. Oproti běžným cenám je navíc celá služba cenově velmi dobře dostupná.

Dbejte o své zdraví. Stravujte se zdravě a v souladu s nároky vašeho těla a uvidíte, kolik životní síly v sobě můžete najít! Klikněte zde.

3/5 - (2 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here