Slavné diety podle celebrit – to raději nezkoušejte!

0
4385

Máte nějaké to kilo navíc a chcete zhubnout. Léto je tu a to je nejlepší motivace i příležitost s nadbytečnými kilogramy zatočit. Chcete se inspirovat dietami slavných osobností? Jaké diety drží celebrity.

Dělená strava

Jednou z nejznámějších diet je dělená strava. Podle té hubla Lenka Kořínková a také to byla její velká propagátorka. Dokonce tuto dietu i poupravila po svém. Dělená strava není tak úplně dieta. Spíše se jedná o životní styl. Jídlo máte rozdělené do 3 skupin. První skupina jsou zvířátka, druhá kytičky a třetí skupina jsou neutrální potraviny. Můžete jíst buď zvířátka, nebo kytičky. Obojí kombinovat nelze. Neutrální potraviny můžete kombinovat libovolně.

Vodová dieta

Některé celebrity, hlavně z řad modelek, drží vodovou dietu. Ta spočívá v tom, že nejíte žádné potraviny, jen pijete vodu. Jedná se o velmi drastickou a nebezpečnou dietu, kterou rozhodně nezkoušejte! Existuje i mírnější forma. Jíte 3x denně, ale poloviční porce a pijete litry vody.

Ovocná dieta

Tato dieta je také velmi oblíbená u modelek. Pokud potřebují rychle shodit nějaké to kilo kvůli focení. Jedí jen ovoce a nic jiného. Tato dieta může být i jednodruhová. Například grepová, ananasová apod. Tuto celkem drastickou dietu nezkoušejte na víc, než dva dny. Pokud vydržíte, může Vám to pomoci nastartovat metabolismus. Z dlouhodobého hlediska je ale nebezpečná!

5:2 – nová Hollywoodská dieta

Tuto poměrně novou dietu dodržuje velké množství známých osobností. Princip je v tom, že pět dní jíte normálně, jak jste zvyklí a dva dny se velice omezujete. Odlehčené dny jsou vhodné, ale neměly by být moc často. V ostatních pěti dnech by mělo být stravování upraveno dle zásad zdravé výživy. Jinak může tato dieta tělu jen uškodit. Pokud se budete pět dní cpát tučným jídlem a hranolkami, dva odlehčené dny Vás nezachrání.

Další diety, které drží slavné osobnosti

Některé moderátorky či herečky tvrdí, že aby si udržely svou ideální postavu, nesmí večeřet. Díky tomu si jejich tělo zvyklo na omezený přísun energie a tyto dámy se už asi nikdy nenajedí normálně.

Zpěvačka Katy Perry zase vyzkoušela dietu, kdy jedno hlavní jídlo nahradí houbami. Tvrdí, že si takto dokáže svou váhu udržet.

Některé herečky, jako třeba Angelina Jolie, hubnou tak, že vynechají potraviny obsahující cukr, mléko, sůl, koření, všechny tuky, potraviny, ve kterých jsou kvasnice a také veškerý alkohol. Taková dieta se ale rozhodně doporučit nedá. V takovém jídelníčku chybí velké množství důležitých živin.

Znáte Atkinsonovu dietu? I ta je velice oblíbená u Hollywoodských celebrit. Tato dieta je založená na úplném vyřazení sacharidů. Dovoleno je jíst veškeré tuky. Doporučené jsou mléčné výrobky, maso, oleje. Nesmíte i některé druhy zeleniny a ovoce. V této dietě chybí spousta důležitých živin. Hlavně sacharidy, které jsou zdrojem energie. Tuto dietu údajně dodržuje Catherine Zeta-Jones.

Neriskujte své zdraví

Když se rozhodnete, že zhubnete, neberte si raději příklad z celebrit. Některé drží tak drastické diety, že je to až životu nebezpečné.

Nezapomeňte, že známé osobnosti nechodí do práce na 8 – 12 hodin. Například modelky, pokud zrovna nefotí, tak nemusí stát 12 hodin u pásu v nějaké fabrice a pracovat. Normální člověk potřebuje energii. Musí fungovat v běžném životě. Nejsou ojedinělé případy, že modelky či vychrtlé herečky zkolabovaly.

Přemýšlejte a hubněte zdravě

Když upravíte trochu Váš jídelníček, začnete jíst pravidelně, začnete snídat a sportovat, kil se zbavíte. Není nutné držet drastické diety k tomu, abyste dosáhli své vysněné postavy.

 • Bílé pečivo nahraďte celozrnným
 • Raději než vepřové maso jezte krůtí, králicí a ryby
 • Jezte hodně zeleniny a ovoce
 • Dělejte si zeleninové šťávy
 • Vynechte sladkosti a bílý cukr celkově
 • Pozor na sladidla (mohou způsobovat obezitu)
 • Nehladovte (80% obézních lidí má obezitu z hladu)
 • Jezte pravidelně asi po 2,5 – 3 hodinách
 • Snídejte
 • Nevynechávejte večeři
 • Mléčné výrobky jezte do 3 % tuku
 • Vyhněte se odtučněnému (v takových výrobcích je spousta stabilizátorů a dochucovadel)
 • Sportujte

Hubněte zdravě a pomalu. Pro tělo se stane Vaše nová váha přirozenou a díky změně životního stylu si jí také udržíte.

 

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here