Proč na podzim tak často bojujeme s chřipkou?

0
921

Podzim bývá každoročně spojován s chřipkami a nejrůznějšími respiračními onemocněními. A v tomto roce to platí dvojnásobně. Zjistěte, proč právě v tomto období tak často s chřipkou bojujeme.

Na podzim se čistí naše plíce

Podzimní období každoročně patří plicím a tlustému střevu, které se obnovují. Ještě předtím se však plíce vyčistí a zbaví se všech nežádoucích nánosů a škodlivin. 

Podle přístupu tradiční čínské medicíny je slinivka matkou plic a na podzim jim proto připravuje vhodné podmínky k čištění. V plicích, tlustém střevu a celém dýchacím systému se začne shromažďovat hlen, který je díky své konzistenci skvěle pročistí. Vzhledem ke své vlhkosti dokáže uvolnit i nánosy a bezpečně je udržet po celé cestě z těla ven.

Pokud je ovšem člověk zanesený a navíc i unavený či vystresovaný, může být celý proces poněkud dramatičtější. V takovém případě se totiž do čištění zapojuje i pokožka našeho těla, která je plicím a tlustému střevu podřízená. Pokožka je přitom složena z šupinek, které mají především ochrannou funkci. Pokud však naše ochranná energie není dost silná a tyto šupinky se neudrží zamknuté vůči chladu, dojde k onemocnění. Kromě zahlenění se tak například dostaví i bolest hlavy a svalů.

Antibiotika dokáží zablokovat celý proces

Řada lidí v takovém případě sáhne po antibiotikách, které však mohou proces čištění plic a posilování imunity narušit. Z tohoto důvodu je vhodnější používat antibiotika pouze při opravdu závažném onemocnění.

Své plíce můžete vhodně posílit

Pro posílení plic je vhodné pravidelně provádět nejrůznější dechová cvičení. Pomáhají také časté procházky v přírodě, a to hlavně ráno. A nezapomínejte ani na vhodnou stravu a otužování. 

Pro více informací ze světa zdraví a zdravého životního stylu navštivte web www.netradicni-medicina.cz.

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here