Pro ženy – hýčkejte se

0
1818

Nejen v létě, když odhalujeme svá těla, bychom měli o sebe pečovat. Naše pleť potřebuje dostatek vody, aby byla hydratovaná, jinak se objeví vrásky, celulitida a zašedlá pleť.

Co můžeme pro sebe udělat

 • Mějte se ráda
 • Hýčkejte se
 • Dopřejte si kvalitní zdravá jídla
 • Netrapte své tělo obezitou ale ani drastickými dietami
 • Občas si dopřejte masáž
 • Nechce si čas jen sama pro sebe
 • Nechte se hýčkat od partnera

 

Ráno, až vstanete, jděte do koupelny a podívejte se na sebe do zrcadla. Řekněte si „mám se ráda“. Zopakujte si to klidně 3x a usmějte se na sebe. Je prokázáno, že toto jednání Vám zlepší náladu a budete vypadat přitažlivější.

Mám nadváhu, co s tím?

Jste trošku při těle? Je to důvod, proč se na sebe zlobíte či jste se sebou nespokojená? Tak s tím něco udělejte. Pokud si nevíte sama rady s úpravou jídelníčku, navštivte poradce pro výživu a on Vám poradí, jak na to. S poradce je hubnutí snadnější, než pokud se do toho pustíte sama.

Dejte si pozor na různá obecná doporučení a zaručené jídelníčky, které najdete na internetu.

Nevěřte všemu, co vidíte a slyšíte

Bohužel hodně lidí dá na to, že pokud je něco v televizi, je to pravda. Dnes ale může být v televizi kdokoliv a cokoliv. Proto pokud v nějakém zaručeném pořadu budou tvrdit, že musí dotyčný, se kterým tam pracují, například úplně vyřadit pečivo, je to doporučení pro něho. Ne pro Vás! Každý jsme jiný, proto na každého působí něco jiného.

Vaše tělo funguje úplně jinak, než tělo třeba Vaší kamarádky. Proto Vám nikdy nemůže fungovat jídelníček, který najdete v časopise či na internetu. Pokud chcete hubnout formou sestaveného jídelníčku, vždy by měl být složen pro Vás. Ne nějaký univerzální. Je tu samozřejmě možnost, že zhubnete i s tím univerzálním. Ale nebude to dlouhodobé. Ať budete dělat cokoliv, obávaný Jo-jo efekt přijde. Dřív nebo později.

Neubližujte svému tělu

Dopřejte si kvalitní a zdravá jídla. Neničte si své tělo tím, že mu budete dávat samou chemii v podobě polotovarů, hotovek anebo různých energetických nápojů. Raději mu dejte kvalitní ovoce a zeleninu, rýži, libové bílé maso, ryby a ořechy. Na pití pak čistou vodu nebo vodu s citrónem apod.

Zajděte si na masáž

Bolí Vás občas záda z toho, jak taháte domů těžké nákupy, nosíte děti či ze stálého sezení u počítače? Dopřejte si masáž. Krásně se uvolníte, pomůže Vám od bolesti a navíc si užijete chvilku jen sama pro sebe.

Jaké můžete vyzkoušet masáže?

 1. Lymfatická masáž (někdy se jí říká anticelulitidní)
 • Pomáhá odvádět přebytečnou vodu, prevence varixů, zpomaluje proces stárnutí pleti, pomáhá odvádět toxiny z těla atd.
 1. Sportovní masáž
 • Máte ztuhlé svaly po cvičení? Zkuste tuto masáž.
 1. Relaxační masáž (za pomocí aromaterapie)
 • Harmonizuje a uvolňuje psychické napětí

Různých masáží je velké množství, nechte si poradit v salónu, kam se objednáte. Určitě Vám doporučí vhodnou pro Vás.

Cítíte se jako šedá myš?

Zkuste změnu účesu a nechte se nalíčit. Dojděte si ke kadeřnici a nechte si udělat nějaký nový, originální účes. Klidně změňte barvu vlasů. K tomu si nechte udělat nový make-up a uvidíte, že se budete cítit hned líp. To, jak vypadáme, ovlivňuje naši psychiku. Pokud se sami sobě nelíbíme, jsme mrzutí, unavení, otrávení a protivní na celý svět.

Dopřejte si chvilku sama pro sebe!

Většina žen, obzvláště ty, co mají děti, to znají. Ani na záchod si nemůžete dojít, aniž by za Vámi jedno z Vašich zlatíček neběželo a nevolalo „Mami, dáš mi to a uděláš mi toto a já potřebuji….“ Znáte to? Když je to každý den v týdnu, je to náročné. I když naše malé miláčky milujeme nade vše, občas bychom si měli dopřát chvilku sami pro sebe. (Týká se to i tatínků, kteří jsou na mateřské a mají na starosti děti)

Děti nejsou „jen“ Vaše

Občas je prostě potřeba vypnout, nemyslet na to, jestli je potřeba vyměnit plínka nebo udělat svačinu, se staršími úkoly apod.

Zapojte rodinu. Nechte občas děti partnerovi a jdete někam ven. Za kamarádkou, ke kadeřnici nebo se jen tak projít. Vyjděte si ale i s partnerem – aby neměl pocit, že ho zanedbáváte a Vaše manželství či partnerství tím netrpělo. Svěřte děti do péče babičce a dědečkovi. Uvidíte, že to na 2 – 3 hodinky zvládnou a Vy si budete moct užívat „bezstarostný a bezdětný“ život se svým protějškem. Alespoň na chviličku. Zajděte si do Vaší oblíbené restaurace na večeři nebo do kina. To už je na Vás.

Každý má jiné priority, ale ať jsou ty Vaše rodina, práce, partner nebo cokoliv jiného, na sebe nezapomínejte!

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here