Přístroje na hubnutí – funkční pomůcka či tahák na peníze?

0
5142

V poslední době se objevuje stále více nových přístrojů na hubnutí. Od různých hubnoucích pásů, přes neoprenové oblečení, až po myostimulátory. Každý den ráno běží v televizi reklama, která slibuje, že když si objednáte tento zázračný přístroj na hubnutí, budete hubnout bez námahy a kila půjdou dolů úplně sama. Lidé stále věří, že někdo objeví nějaký zázrak, který zatočí s obezitou a nadváhou jen mávnutím proutku.

Jsou i tací lidé, kteří si objednávají všechny přístroje na hubnutí, které se na trhu objeví. Není se co divit. Reklama je na ně velice věrohodná. Nějaký „odborník“ na cvičení či modelka Vám vysvětlí, jak to úžasně funguje. Používají i odborné termíny, takže laik tomu lehce může uvěřit.

Jak se v tom vyznat?

Kdyby byli všichni odborníci, neexistovaly by takového zázraky na hubnutí. Lidé by věděli, že to prostě nefunguje. Každý, kdo se trošku věnuje sportu a výživě tak ví, že pokud se strava neupraví, nevynechají se nezdravá a tučná jídla, a nebude se aktivně cvičit, kila prostě dolů nepůjdou. Tak to je a žádné zázračné přístroje, které navíc stojí stovky i tisíce na tom nic nezmění. Bohužel lidé věří reklamně, a čím dražší přístroj je, tím více mu lidé budou věřit.

Hubnoucí pásy

Jedna z nejvíce propagovaných pomůcek na hubnutí. Jedná se o pásy, které Vám mají pomoct zhubnout a vytvarovat určitou partii těla. Některé fungují na principu pocení a tím údajného spalování tuku. Je pravda, že sval se musí zahřát a prokrvit, aby mohl pracovat, ale že by se jen pocením hublo? To by stačilo si sednout na sluníčko a nechat ho, ať na nás pěkně svítí. Tuky by se „vypekly“. Sami víte, že toto nefunguje.

Jiné druhy hubnoucích pásů, vydávají malé elektrické impulzy, které Vám mají rozbít Vaše tukové polštáře. Vy můžete sedět v klidu u televize a pás hubne za Vás. Alespoň takto láká reklama na tyto zázraky.

V poslední době se také objevuje v televizi reklama na hubnoucí pás, který úžasně vytvaruje postavu, díky dvojitému stažení. Funguje to podobně jako dříve korzety. Víte, jaké měly ženy problémy, když nosily korzety? Docela závažné. Takový pás by se dal nosit například po porodu, když je potřeba stáhnout bříško. Ale nosit ho stále a doufat, že pod ním zhubneme? Funguje to tak, že si tuk „natlačíte“ mimo pás. Schválně se koukněte na reklamu, která tyto pásy propaguje… ženám se extrémně zvětšily boky. Měly jste někdy těsné rifle? Co udělalo bříško, když jste ho do nich chtěly schovat? Vylezlo nad kalhoty a udělalo nehezkou „pneumatiku“.

Stroje na hubnutí

Stejné to je i se stroji na hubnutí. I když tam už to není až tak klamavé.

Objevují se různé vibrační stroje, posilovací stroje zaměřené přesně na určité partie a stále nové varianty dobře se prodávajících strojů.

Jsou stroje nutné?

Pokud chcete hubnout, stroje na to vůbec nepotřebujete. Stačí Vám váha vlastního těla. Existují účinné cviky, které nahradí všechny stroje. Pokud už se ale pro nějaký stroj na cvičení a hubnutí rozhodnete, měli byste volit nějaký kardio. To znamená rotoped – dnes už jsou velice moderní, eliptický trenažer – procvičí Vám celé tělo a můžete volit i z více zátěží, běžecký pás – můžete běhat i za nepřízně počasí.

Pozor si dejte obzvlášť na novinky v oblasti cvičebních strojů, které slibují (hlavně v TV reklamně), jak budou účinně hubnout za Vás. Přístroj Vám pomáhá, takže se vlastně vůbec nenadřete a přitom budete velice rychle hubnout. Jedná se hlavně o stroje na břišní svalstvo.

Nejznámější stroje, které máme doma

Snad v každé domácnosti nalezneme rotoped nebo nějaký orbitrek či novější variantu eliptický trenažer. Tyto stroje na cvičení je vhodné využívat, když už je máme, ke spalování tuků. Jsou to tzv. aerobní stroje. Pokud si je správně nastavíme, můžeme na nich cvičit ve správné tepové frekvenci a tím opravdu účinně hubnout.

V jednoduchosti je krása

Zapomeňte na různé drané stroje a přístroje na hubnutí. Jestliže máte doma nějaký z kardio (aerobních) strojů, nastavte si na něm co možná nejmenší zátěž a snažte se na něm cvičit alespoň obden. Vydržte půl hodiny až hodinu a máte jistotu, že kila půjdou postupně dolů. Navíc upravte jídelníček, začněte jíst pravidelně a pestrou stravu a uvidíte sami.

Je pravda, že pro to musíte něco udělat. Samo to nepůjde. Tuk se nerozpustí, když se zabalíte do nějakého pásu a budete čekat na zázrak. Ale jde to celkem jednoduše. Stačí vytrvat.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here